Faurecia tehas valmistab Luugas plastdetaile

Esimesed strateegilised otsused Faurecia arenguks Venemaal tehti 2009. aastal. Asutati ühisettevõte Horvaatia firmaga AD Plastic, kus 60 protsenti aktsiatest kuulub Faureciale ja 40 AD Plasticule. AD Plasticul on kuus tehast, üks neist Samaaras.

Faurecia Luuga tehases töötab tehnikadirektor Nino Katšanski sõnul 311 inimest, sealhulgas bürootöötajaid 78.

Faurecia grupp jaguneb neljaks. Üks toodab istmeid, teine autosisustust, kolmas summuteid, neljas kõike, mis jääb autol väljaspoole: iluvõresid ja muud taolist.

Venemaal on esindatud kolm gruppi – Luugas toodetakse interjööri ja on üks väliskomponentide liin, Kaluugas valmivad istmed Volkswagen-Audi grupile. Lisaks ka väljalaskesüsteemid. Togliattis asuv tehas tarnib VAZile istmeid ja interjööri plastdetaile.

Autotööstuse tehastele on väga oluline kliendi rahulolu. Luuga tehases toodetud miljoni detaili hulgas võib olla seitse praakdetaili.

Tööjõu voolavuse protsent on väga väike – vaid 1,8. 2010. aastal oli see näitaja 13 protsenti. Töötajate keskmine palk ulatub 18 000 – 20 000 rublani ehk siis 450 – 500 euroni.

Eelistatakse kohalikku tööjõudu. Alguses olid kõik juhtivtöötajad välismaalased, kes lõpuks ära sõitsid. Kohale jäi kolm poolakat, horvaat ja kolm prantslast. Tulevikus jääbki tehas kohalike inimeste juhtida. Alguses töötas tehases 40 horvaati ja 40 rumeenlast ning 40 hispaanlast. Praegu pole tootmises enam ühtegi välismaalast, administratsioonis on neid ainult üks.

Faurecia on Prantsuse firma, kuid 54 protsenti aktsiatest kuulub Citroen Grupile. Poolas on seitse sellist tehast. Kõige rohkem on tehaseid Prantsusmaal ja Saksamaal, Prantsusmaal 70 ja Saksamaal 60. Viis protsenti Faurecia töötajatest on Venemaal.

i

<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt; mso-ansi-language: ET” lang=”ET”>HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus