Fakte Võtikvere raamatukülast

* Võtikvere raamatuküla on seni Eestis ainus. Raamatuküla päeva tähistati tänavu kuuendat korda.

*Euroopas on ühtekokku umbes 30 raamatuküla, mis tegelevad peamiselt raamatute müügi ja kultuuriürituste korraldamisega.

* Raamatukülade traditsioon sai alguse Wales?ist.

*Raamatuküla patroonideks on varasematel aastatel olnud Tartu Ülikooli eesti keele õppetooli professor Rein Veidemann, kirjanikud Mati Unt, Leo Kunnas, Andrus Kivirähk ja ajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Martson (Kivirähk)

* Tänavu kuulutati raamatuküla patroonideks kirjanikud Viivi Luik ja Jaak Jõerüüt. Jaak Jõerüüt on kaitseminister, varasematel aastatel on ta tegutsenud suursaadikuna Soomes ja Itaalias.

* Eelmisel aastal külastas Võtikvere raamatuküla ka väljasõidul olnud kultuurilehe Sirp toimetus, samuti esitlesid oma uusi luulekogusid Võrumaa luuletaja Contra ning Jõgevamaa mees Juhan Reimann. Viimane pani välja ka oma näituse “Kooliraamat muutuvas ajas”. Esinesid luuletaja Jürgen Rooste ning kitarri mängiv kultuuriüliõpilane Marko Martinson.

Möödunud aastal juhtis lisaks Imbi Pajule raamatuküla päeva ka ajakirjanik Jüri Estam.

* Raamatukülas on eelnevatel aastatel on külalisteks veel näiteks eesti kirjanduse norra keelde tõlkija Turid Farbregd, folklorist Mikk Sarv, näitleja Ada Lundver, näitleja Merca, luuletaja Kauksi Ülle ning paljud teised.

blog comments powered by Disqus