Experdi tehnikakauplus sulges Jõgeval uksed

Eile oli Experdi tehnikakaupade poes Jõgeval viimane müügipäev. Firma otsustas selle sulgeda, sest vaatas üle oma kaupluste võrgustiku ning avab uue kaupluse Tartus, laienevas Eedeni keskuses.


Kauplusehoone Suur tänav 42 ehitati kümme aastat tagasi just tehnikakaupade müügiks. Seal alustas koduelektroonika müüki Entre, mis kuulus hoone ehitajale. Mõne aja pärast loobus ettevõtja kodutehnika müügist, kett läks uuele omanikule ja pood jätkas tööd nime all Tehnikatäht, saades hiljem kogu keti nimevahetuse käigus uueks nimeks Expert.

Nüüd jääb kahekorruseline poemaja, millest on seni kasutuses olnud ainult esimene korrus, esialgu tühjaks.

Uued plaanid puuduvad

Hoone omal ajal ehitanud osaühingu Sabakonn omanik Arne Veske nentis, et nii see tõepoolest on: maja jääb esialgu tühjaks.

„Praegu ei olegi midagi öelda, sest kohe ei saa midagi. Me püüame sinna ikkagi mingi kaubanduse leida. Mõni inimene on huvi tundnud, aga väga konkreetset midagi veel ei ole,” ütles Veske ning lisas: „Küll see näha on, kui seal midagi tekkima hakkab.“

Tehnikapoe viimane juhataja Allan Uustal, kes on seal töötanud algusest peale ja jätkab tegutsemist Tartu Experdis, nentis, et tühjendusmüük oleks võinud hoogsam olla, kuid teisipäeval oli pood kaubast juba üsna tühi.

Sven Heinola osaühingust Heikom, mis peab Jõgeval kauplust Teletark, ei söandanud konkurentide vähenemise üle rõõmustada, kuigi nende müüdud kaubagrupid kattuvad peaaegu täielikult Experdi omadega.

Väikeettevõtjad ei tunne end kindlalt

„Ma ei usu, et meie sellest midagi võidame. Meie kliendid ei ole ju ainult Jõgevalt. Kui teil oleks vaja uut telerit või külmkappi ja te elaksite Mustvees või Põltsamaal, ei hakkaks te ilmselt ühe poe pärast sõitma Jõgevale, vaid läheksite pigem Tartusse,” tõdes Heinola.

„Usun, et kõige suurem kaotaja on meie linn või vald. Iga asutus, mis uksed kinni paneb näitab suunda sinnapoole, et mujalt on siia järjest vähem põhjust tulla. Natuke tegi kurvaks, kui Õhtulehes kehitas meie vallavanem õlgu, et see on äri ja inimesed käivadki mujal tööl ja saavad seal oma sisseostud tehtud – selline suhtumine igatahes kurvastab.”

Heinola sõnul ei tunne väike-ettevõtja praeguses olukorras ennast küll väga kindlalt. „Aga sellegi poolest kavatseme jätkata. Meil on 14 tegutsemisaastaga välja kujunenud oma kindel klientuur, kellelt loodame, et nad ka edaspidi meid külastavad, lisaks remondime olmeelektroonikat,“ lisas Sven Heinola.

Vastab Experdi turundusjuht Joonas Kulli

Kas Jõgeval kukkus müük tänu internetist ostmise võimalusele rohkem kui mujal?

Müük interneti teel on otse loomulikult suures kasvus. Nii maailmas kui ka Eestis. Ka Experdi e-poodi külastatakse ja sealt ostetakse järjest enam. Aga internetist ostmise võimalus ei ole mitte kuidagi mõjutanud Jõgeva kaupluse sulgemise otsust. Nagu ka varem juba kirjutatud, siis on tegemist sellega, et uuendame oma kaupluste asukohtade võrgustikku ning avame kaupluse Tartus.

Kas te ootate oma Jõgeva kliente pigem uude Eedeni poodi või internetipoodi?

Jõgeva kliente ootame nii oma e-poodi kui ka uude Tartu kauplusse. E-poest on mugav ost sooritada, kodunt lahkumata. Experdi e-poest on ka transport tasuta. Tartu kauplus on Jõgeva poest palju suurem, see aga tähendab kliendi jaoks laiemat tootevalikut. Kõigile Jõgeva klientidele jääb personaalseks kontaktiks Allan Uustal. Seega, kui kliendil on vaja uut kodutehnikat või on mõni mure varem meie käest ostetud tootega, siis aitab Allan kõikide küsimuste korral. Temaga saab ühendust e-posti teel allan.uustal@expert.ee või mobiiltelefonil 5125770.

Kas lõpumüük Jõgeva poes oli nii edukas, kui ootasite?

Jõgeva inimesed on meeleldi ära kasutanud võimalust soetada kodutehnikat tavapärasest palju soodsama hinnaga. Võime öelda küll, et lõpumüük oli edukas.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus