Evemar lõpetab sügisesed koristustööd rapsivõtmisega

“Meie põllud Palamuse ja Tabivere vallas Kaiaverest kuni Kaarepereni paiknevad suuresti voortel, kus põud on viljasaagile koguni rohkem liiga teinud kui tasastel maadel,” rääkis põllumajandusfirma juht Mati Evert.

Neljapäeval koristati Mullaveres asuval põllul rapsi. 

“Põllul tuleb ikka hommikust õhtuni olla. Töö laabub päris normaalselt. Kombain Glas on hea masin. Varem töötasin Nivaga. Kombaineriametit pidasin juba sotsialismiajal,” rääkis mitmekesiste oskustega mehhanisaator Istmar Piirson, kelle enda kodu on ka Mullaveres. Autoga vedas rapsi Tõnis Sakarias.

“Rapsi on jäänud veel koristada sadakond hektarit ja tuleval nädalal püüame selle tööga lõpule jõuda,” avaldas lootust Mati Evert.

Esmakordselt sõitsid kombainid tänavu aktsiaseltsi Evemar põldudele juuli lõpus, kui algas rukki koristamine, mis lõppes augustis. Evemar on üks väheseid Jõgevamaa põllumajandusfirmasid, kus veel rukist kasvatatakse. “Rukist külvame mõneti ka missioonitundest põliste põllumajandustraditsioonide hoidmiseks. Rukki kasvatamine võimaldab koristusperioodi pikendada, mis on eelkõige sellepärast vajalik, et meil on palju haritavat maad. Selle aasta rukki oleme juba turustanud firmale Tartu Veskid ja meile maksti 1700 krooni tonnist. Põua tõttu jäi ka rukkisaak tagasihoidlikumaks, samas on rukis tänu rohkele päikesele hea kvaliteediga,” selgitas Mati Evert ja märkis veel, et nüüdseks on 65 hektarile külvatud juba ka uus leivaviljaseeme. Evemaris on kasvatatud rukkisorti ‘Sangaste’, kuid samas on kasutusele võetud ka uusi sorte. 

Ka nisu müüs AS Evemar samale firmale Tartu Veskid, oder läheb aga loomasöödaks.

Augustis osteti Evemaris uus sõnnikulaotur ja praegu ongi  sõnnikuvedu alanud. Kavakohaselt alustatakse esmaspäeval ädalasilo tegemist, seda on plaanis teha üks augutäis. “Igal aastal me polegi sügisel silo teinud. Tänavu on sööta vähem. Puudust pole meil just olnud, kuid 2000 tonni silo on siiski vaja juurde teha,” rääkis Evert.

 JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus