Evakueeritud eelistasid rahvamajale sugulaste kodusid

 

Möödunud neljapäeval Kasepää vallas Poola gaasiveoautoga toimunud avariist tingitud plahvatusohu tõttu evakueeriti ümberkaudsetest majadest mõnikümmend elanikku, kes eelistasid rahvamajas ööbimisele sugulaste juurde minekut.

Kasepää vallavanem Jüri Vooder märkis, et ohutuse eesmärgil evakueeriti kolmkümmend-nelikümmend inimest, peamiselt need inimesed, kelle kodud asuvad Tartu maantee ääres. Algul oli evakueeritute majutamiseks põhjalikult ette valmistatud Kasepää rahvamaja. “Selgus, et inimesed aga sinna minna ei soovinudki ja suundusid hoopis oma sugulaste juurde,” ütles omavalitsusjuht.

Vooderi sõnul liikusid evakueeritud peamiselt isiklike autodega ja ka jalgsi. “Eks tunti ka hirmu, sest gaasitsistern  oleks võinud ka plahvatada. Paanikat õnneks siiski ei puhkenud ning psühholoogide ja kriisinõustajate abi vaja ei läinud,” kõneles vallavanem.

“Meie restorani kogunes rohkesti inimesi ning arutati toimunut. Algul võeti juhtunut kohati naljaga pooleks, sest selliste olukordadega pole ju varem keegi kokku puutunud. Hiljem kuuldi aga sündmusest raadiost ja loeti internetist ning selline informatsioon muutis inimesed võrdlemisi tõsiseks,” rääkis toitlustusettevõtte Kuldkala juhataja Jevgenia Bõstrova. “Hea, et oht seekord likvideerida suudeti. Gaasimasina kraavi paiskumine tõestas aga seda, et Eesti riigis puudub praegu nüüdisaegne tehnika selliste avariide tagajärgede likvideerimiseks,” märkis vallavanem Jüri Vooder.  

31. märtsil kell 6.12 teatati, et Mustvee linna piirkonnas Jõhvi-Tartu maantee 74. kilomeetril on Poola päritolu gaasitsisterniga veoauto kraavi sõitnud. Hilisõhtul tõsteti Paldiskist ja Tallinnast kohale saabunud kaitseväe rasketehnika ja Tartust kohale sõitnud eraettevõtte kraanade abil tsistern kraavist välja ratastele. Neljapäeva hommikul kell 7.40 pandi haagis tsisterniga Poola omanikfirmast saabunud sadulveoautole järele ning see asus teele Poolasse, kus on võimalik gaas ümber pumbata. Kell 10.05 ületas veok Eesti –Läti piiri.

iii

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus