EV100 Jõgevamaal

Nagu kogu Eesti, pidutses 24. veebruaril ka Jõgevamaa.

Kauaoodatud vabariigi suurel juubelil heisati mitmel pool, näiteks Kuremaa lossi ees, Jõgeva alevikus ja Avinurmes hommikul koos pidulikult riigilipp, päeval käidi austust avaldamas Vabadussõjas langenute mälestusmärkide juures ja õhtul pidutseti ka päris paljudes paikades.

Vabariigi sajandasse sünnipäeva mahtusid samuti rohkem või vähem ebatraditsioonilised ettevõtmised.

Kõola külas Läänemardi talus oli aastatel 1943-1991 peidus EÜSi pühitsetud ehk esimene sini-must-valge lipp. Riigilippu sai seal otsida laupäeval paarikilomeetrisel ajalooküsimustega varustatud orienteerumisrajal.

Oma lapsepõlvekodus Kursi lähedal Painküla-Puurmani talus korraldas kunstnik Peeter Allik kahepäevase näituse “Peeter Alliku vastuvõtt”. Mõlema näitusepäeva juurde kuulus väike performance. Näha sai Alliku seni avaldamata loomingut ja tema isa Kalju Alliku valmistatud mööblit.

Mõnel pool, näiteks Mustvee, Jõgeva ja Põltsamaa kultuurikeskuses, peeti suur pidu ära enne laupäeva. Kohalviibinute sõnul oli eeskava tõeliselt muljetavaldav. 24. veebruaril pidutseti aga lisaks vallakeskustele veel mitmel pool mujal maakonnas ‒ Palamusel, Avinurmes, Puurmanis ja Saarel.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus