Eurosaadik Tunne Kelam külastas Jõgevamaad

Möödunud reedel külastas Jõgevamaad Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam, kes kohtus koolinoortega nii Mustvees kui Jõgeval, külastas Betti Alveri muuseumi ja rääkis Põltsamaa kultuurikeskusse kogunenud huvilistele  Vabadussõjast. 

Tegemist oli Kelami büroo korraldatud ringsõiduga, samasuguseid sõite on büroo korraldanud kõikidesse maakondadesse.

“Jõgevamaal olen käinud ennegi, see pole mulle tundmatu koht,” kinnitas Kelam. Jõgevamaa külastus oli seekordse ringsõitudeseeria viimane. Euroopa Parlamendi saadik veedab iga kuu paar päeva mõnes Eesti paigas, et kohtuda eesti inimestega.  

Niisuguste kohtumiste eesmärk on Kelami sõnul alati kahepoolne. Õppides tundma  piirkonna probleeme ja tutvudes inimestega, on parem mõista, mida nad teevad ja kuidas elavad. Seejärel saab aga vaadata, kas on võimalik huvid ja tööd ühendada. Tunne Kelam jagas oma kuulajatele ka infot Euroopa Liidu ja Euroopa Parlamendi kohta.

Kodanikuõpetuses tublid

Kelam kohtus gümnaasiumiõpilastega nii Mustvees kui Jõgeval ja rääkis neile  kodanikupäevast.

“Pean väga kiitma Jõgeva Gümnaasiumi õpilasi, kellele see oli koolipäeva viimane tund. Minu ettekanne Eesti kodanikust ja noorte kodanike vastutusest oma riigi ees jäi natuke hiljaks, kuid sellele vaatamata polnud õpilastega mingeid probleeme,” tunnistas Kelam, et ta on üllatatud sellest tähelepanust, millega gümnasistid teda kuulasid. 

“Arvan, et Jõgeva Gümnaasiumis on tehtud kodanikuõpetuses väga head tööd,” lausus Kelam.

Betti Alveri muuseumis oli poliitik esimest korda. “See muuseum on suurepärane! On hea, et sealseid ruume saab kasutada ka muudeks sündmusteks. Kuigi muuseum on töötanud vaid kaks aastat, on töö, mida selle juhataja Toomas Muru on teinud, fantastiline. See lisab optimismi. Betti Alveri muuseum on Jõgevamaa uhkus ja kogu Eesti uhkus,” kinnitas Kelam.

Kingiks uus raamat

Kelam sai Murult kingituseks värskelt valminud raamatu  Jõgeva elanike mälestustest. “Need on elavad mälestused, see on hästi kujundatud raamat ja juba esimesel lehitsemisel väga huvitav. Miski ei asenda elavate inimeste kogemusi,”  ütles Kelam, rõhutades, et peab selle raamatu saamist oma Jõgevamaa-külaskäigu kõrgpunktiks.

Põltsamaa Kultuurimajas oli Kelami avalik esinemine, kus ta rääkis nii Vabadussõja algusest kui tutvustas ka tööd Euroopa Parlamendis.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus