Eurorahaga veelgi atraktiivsemaks

Tänases Vooremaas on meie maakonnale kaks head uudist – Jõgeva haigla saab hooldusraviosakonna eurorahaga korda. Lisaks 10 miljonile kroonile tuleb muidugi leida viis miljonit krooni omaosaluseks haigla eelarvest.

Teine hea uudis puudutab Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi: kui muuseumil Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist euroraha saada ja uus peamaja-külastuskeskus välja ehitada õnnestub, muutub see külastajatele veelgi atraktiivsemaks. Kokku võib kõikide eelduste kohaselt loota 12 miljoni krooni suurust abi.

Teada on, et Palamuse kihelkonnakoolimuuseum on  meie maakonna turismiobjekt number üks, uus hoone suurendaks külastatavust veelgi. Uus peamaja-külastuskeskus tahetakse rajada 1805. aastal ehitatud ja nüüdseks täielikult hävinenud  leerimaja asemele. Nii jääks ajalooline kihelkonnakoolihoone puhtalt “Kevade” temaatika päralt.

Suurem osa külastajaid tulebki ju Palamusele “Kevade” tegelaste jälgi otsima, ent praegustes oludes peavad maakonnamuuseumina tegutseva muuseumi ainsasse hoonesse ära mahtuma ka maakonna, valla, kihelkonnakooli ja kiriku ajalugu ning kohalikku kultuurilugu tutvustavad ekspositsioonid, muuseumitöötajate tööruumid, arhiiv, fondihoidla ja galerii. Seda on väikese koolimaja jaoks palju.  

4. veebruar 2010

blog comments powered by Disqus