Euroopa noortenädal toob Euroopa kodukohta

Eestis tähistatakse 4. maist kuni 10. maini juba seitsmendat korda Euroopa noortenädalat. Seekordse noortenädala eesmärk on edendada ja tõsta esile noorte aktiivset osalust  töö- ja ühiskonnaelus. Tegemist on üle-euroopalise ettevõtmisega, kus on tähtsal kohal noorte rahvusvahelised võimalused, teiste kultuuride tundmaõppimine ja rahvusvahelise kogemuse väärtustamine.

Noortenädala raames toimuvad noorteüritused kõikjal Euroopas. Eestis leiab sel ajal aset 57 sündmust, mis on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele. Kavas on kaks üritustesarja: “EVS in Motion” ja “Inspireeri mind”. Esimene viib üle Eesti rändama siin viibivad Euroopa vabatahtliku teenistuse vabatahtlikud, kes korraldavad noortekeskustes põnevaid töötube. Näiteks on 5. mail Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses töötuba, kus Olga Venemaalt ja Barbora Slovakkiast tutvustavad oma hobisid, kodumaad, kultuuri ja Erasmus+ programmi. Üritust korraldavad Tallinna Spordi-ja Noorsootööamet ning Põltsamaa noorte-ja elukestva õppe keskus. “Inspireeri mind” ürituste sarja raames toimuvad Tartumaa noortekeskustes kohtumised tegusate ja silmapaistvate noortega nagu Elisa Kolk, Mariliis Maisla, Ragnar Kekkonen, kes viivad läbi arutelusid ja innustavad noori oma lugude kaudu ettevõtlikkusele.

Lisaks toimub Lihulas noorte Eurovisiooni kontsert, Paides rahvuskultuuride õhtu ja Ukraina rahvamuusika kontsert, kus astub üles Svjata Vatra solist koos oma tütardega, Pärnu-Jaagupi gümnaasiumis on Baltimaade noorte töö– ja karjäärikonverents, Viljandis Euroopa Parlamendi simulatsioon, Hiiumaal kino- ja noortepäev, lisaks mitmed fotokonkursid, poliitilised debatid ja palju muud huvitavat. 

Euroopa Komisoni eestvedamisel toimuvad mitmeid üritusi ka Brüsselis, näiteks Euroopa Noorsootöö Konverents, kõrgetasemeline poliitiline debatt ning Erasmus+: Euroopa Noored parimate projektide autasustamine. Eestist pälvis Euroopa Komisjoni tunnustuse Jõgeva gümnaasiumi projekt “Ettevõtlik noor = noor ettevõtja”. Euroopa noortenädala sündmusi Eestis korraldab SA Archimedes Noorteagentuur koostöös erinevate riiklike, maakondlike ja kohalike partneritega ning noortega üle Eesti.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus