Euroopa noortemeister selgub Kuremaal

Eeloleval nädalavahetusel toimub Kuremaal tüdrukute Euroopa korvpalliliiga EGBL U14 turniir kaheksa võistkonna osavõtul ning selgub Euroopa tugevaim klubi. Kolme päeva jooksul peetakse 20 mängu.


Turniiril osalevad kaks võistkonda Soomest (Tapiolan Honka ja West Coast All-Stars), kaks Lätist (BJBS Riga/Ridzene ja BS/JUGLA), kaks Eestist (Audentes SK ja BC Star) ning üks Ukrainast (TEIWAZ-BAGIRA) ja Valgevenest (BC Prinemanie).

Nagu kinnitas kohapeal turniiri korralduse eest vastutav Kuremaa ujula juht Raivo Tralla, on tegemist tugevaima noorteturniiriga, mis Kuremaal kunagi peetud. „Pühapäeva pärastlõunal sõidab üks nendest kaheksast võistkonnast siit Kuremaalt ära Euroopa meistrina. Juba see maksab midagi. Kolmel päeval käib siit läbi vähemalt sada külalismängijat ja treenerit. See on suur ettevõtmine ja vastutus ka meile,” sõnas Tralla.

Kuremaad ei ole nii esindusliku võistluse korraldamiseks valitud juhuslikult. Siin mitmeid kordi toimunud EGBL-liiga turniirid on kinnitanud siinsete inimeste valmisolekut taolise ettevõtmise korraldamiseks. Seda hea mängupaiga, korralike elamistingimuste ja maitsva söögi poolest. Rääkimata Raivo Tralla isiklikest kontaktidest naaberriikide korvpalliinimestega. Seepärast tahetakse ikka Kuremaale mängima tulla.

Eelülesandmise põhjal on turniiri pikim mängija 191 sentimeetrine 14-aastane Elsa Lemmilä Soome klubist Tapiolan Honka.

Turniiri kohtunikud on kõik Lätist. Tralla sõnul on lõunanaabrite kohtunikebrigaadid tegusad ja hästi toimivad. 

Rahvusvahelist korvpalli saab iga spordihuviline Kuremaa spordihoones nautida kolmel päeval. Reedel ja laupäeval mängitakse varahommikust hilisõhtuni alagrupimänge ja seejärel toimuvad juba poolfinaalid. Seda nii esinelikusse pääsenud, kui ka 5.–8 kohani mängima jäänud võistkondade vahel.

„Pühapäeval mängitakse neli kohamängu. Nii et kõik kohad mängitakse turniiril välja, mis kokku teeb 20 kohtumist,” lisas Tralla.

Kõik, kellel huvi ja tahtmist heatasemelist noortekorvpalli vaadata, tasub sammud seada Kuremaa suunas.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus