Euroopa Muinsuskaitsepäevad avatakse Lagedil

Tänavused Euroopa Muinsuskaitsepäevad toimuvad 7.-13.  septembrini Eestis ja need avatakse konverentsiga Eesti Vabadusvõitluse Muuseumis Lagedil. 

Eesti Muinsuskaitseseltsi aseesimehe, Euroopa Muinsuskaitsepäevade koordinaatori Eestis Helle Solnaski sõnul keskendutakse muuseumiaastale kohaselt seekord just koha- ja vabaõhumuuseumidele, nende muredele ja rõõmudele muutunud majandusoludes.

Johannes Tõrsi juhitud Eesti Vabadusvõitluse Muuseum on Solnaski kinnitusel oma tekke ja arengu poolest on üks omapärasemaid muuseume Eestis ja jut sellest lähtuti Euroopa Muinsuskaitsepäevade avakonverentsi kohavalikul.

Konverentsi avab oma tervitusega Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimees Jaan Tamm, Kultuuriministeeriumi asekantsler Anton Pärn peab ettekande teemal „Kohamuuseumid Eestis täna ja homme”, Muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu räägib teemal „Muuseumid kui kultuurimälestised”, Põlva talurahvamuuseumi arengust kõneleb muuseumi direktor Reet Roop. EMS juhatuse liige Georgi Särekanno kõneleb Paide Vallimäele rajatava Ajakeskuse Wittenstein projektist, millele järgneb arutelu.

„Traditsiooniliselt avavad Euroopa riikide muuseumid sel ajal oma uksed tasuta külastusteks mõnel päeval. Sellekohase info avaldame Eesti Muinsuskaitse Seltsi, Muinsuskaitseameti ja Kultuuriministeeriumi kodulehtedel,” ütles Solnask.

Eesti tähistab koos teiste Euroopa riikidega Euroopa Muinsuskaitsepäevi alates 1993. aastast. 

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus