Euroopa Liit toetab Betti Alveri muuseumi valmimist

Betti Alveri sünnimajja rajatava muuseum-külastuskeskuse valmis saamiseks ja sisustamiseks eraldati 1,58 miljonit krooni Euroopa Liidu Struktuurfondide meetme 4.6.2 Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi raames. Raha saamiseks vajaliku projekti koostas Jõgeva linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Erki Teder koostöös Betti Alveri Fondi ja selle projektijuhi Toomas Muruga.

?1,58 miljoni krooni eest on plaanis lõpetada ehitustööd, paigaldada majja signalisatsioon ja valgustus, muretseda mööbel ja audio-visuaalne tehnika ning anda välja Betti Alverit, Alo Mattiisenit ja muuseum-külastuskeskust tutvustav bro?üür,? teatas Erki Teder.

Jõgeva Linnavalitsus on eraldanud muuseumi rajamiseks 740 000 krooni. Eelmisel aastal eraldas raha ka muinsuskaitse ning kokku tehti mullu ehitustöid 340 000 krooni eest. Sellega saadi tehtud näiteks ventilatsioon ja laed.

Betti Alveri Fondi projektijuhi Toomas Muru sõnul peaks tegelik ehitus algama siis, kui on selgunud vastava riigihanke võitjad. “Loodan, et kusagil juuni lõpuks on ehitustööd põhiosas lõpetatud ning saab hakata ekspositsiooni paigaldama. Muuseum koosneb tegelikult kolmest osas: esimene puudutab Betti Alverit, teine Alo Mattiisenit ning kolmas on Jõgeva linna lugu,” rääkis Toomas Muru Vooremaale.

Kuna Jõgeval praegu ühtegi muuseumi pole, siis on loodav muuseum-külastuskeskus Muru sõnul väga oluline kultuurilooline märk, mis peaks mõjutama kohalike elanike eneseteadvust ning tooma siia nii uurijaid kui uudistajaid kõikjalt Eestist ning miks mitte ka kaugemalt Euroopast.

?Euroopa Liidust saadud rahasumma loob kõik eeldused selleks, et Betti Alveri 100. sünnipäeva pidustuse ajaks on tema sünnimaja avatud külastajatele, ? märkis Erki Teder. Betti Alveri 100. sünniaastapäev on tänavu 23. novembril.

JÜRI LEESMENT
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus