Euroopa Liit peab jätkama Venemaa sanktsioonidega

Euroopa Liit peab jätkama Venemaa sanktsioonidega, kuni Ukraina territoriaalne terviklikkus on taastatud. Rõhutasin seda Riias parlamentidevahelisel ühise välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika konverentsil, et Euroopa Liit ei tohi Venemaa vastastes sanktsioonides enne järele anda.

Samuti ütlesin Euroopa Liidu kõrge esindaja välisasjade ja julgeolekupoliitika alal Federica Mogherini poole pöördudes, et Euroopa Liit peab olema ühtne mitte ainult sõnades, vaid see peab väljenduma ka tegudes.

Euroopa Liit pole loodud kellegi vastu, kuid me peame olema valmis kaitsma oma põhimõtteid kõigi olemasolevate vahenditega. Venemaa agressioon Ukraina vastu kahjuks jätkub ning see sunnib meid ühtselt tugevdama oma diplomaatilisi jõupingutusi.

Rääkisin ka lähenevast Idapartnerluse Riia tippkohtumisest ning rõhutasin, et kõik Euroopa Liidu rahvusparlamendid saavad anda tippkohtumise õnnestumisse oma panuse, kui ratifitseerivad assotsiatsioonilepingud Moldova, Ukraina ja Gruusiaga. Praegu on seda teinud vaid pooled liikmesriigid.

MARKO MIHKELSON, eelmise riigikogu väliskomisjoni esimees

blog comments powered by Disqus