Euromündikomplekte saab postkontoritest taas tuleval nädalal

Kolmapäeval alanud euromündikomplektide müük on olnud sedavõrd edukas, et eile pensioni kätte saanud inimesed oma kodukoha postkontorist neid enam soetada ei saanud.

 

Kolmapäevaks olid kõik Eesti Posti kontorid euromündikomplektidega varustatud, kuid enamikes neist lõppesid komplektid juba paari tunniga. Eesti Posti pressiesindaja Inge Suderi sõnul müüdi Jõgevamaal esimese päevaga ära 247 mündikomplekti. Esimesel päeval lõppesid euro stardikomplektid Mustvees, Palal ning Palamusel. Ostjateks olid peamiselt kesk- või vanemaealised inimesed. Nüüdsest on soovijad käinud pidevalt postkontorist uurimas, millal uued komplektid kohale jõuavad ning nii mõneski postkontoris on neid juba broneeritud.

Pala postkontori töötajad nendivad, et nende asutusse ei pruugi komplekte juurde tulla, sest kaks partiid on juba läbi müüdud.

Korraga tohib osta viis komplekti. Postkontoritest kinnitati Vooremaale, et tõesti ostab enamik inimesi rohkem kui ühe komplekti. Peaasjalikult ostetakse neid lastele ja lastelastele jõulukingituseks.

Uus kogus euromündikomplekte peaks jõudma postkontoritesse tuleva nädala alguses. Eile oli müntide nõudlus eriti suur, sest siis laekus pangakontodele pension. Kahjuks pidi enamik oma kodukoha kontorites münte nõutamas käinud inimesi pettuma, sest komplektid olid otsas. Tabiveres ja Tormas oli mõni komplekt veel ka neljapäeval alles, kuid reedeks olid kõik läbi müüdud. Ka enamik postkontorite töötajaid, kes endale euromüntide komplekti osta soovivad, peavad ära ootama uue partii kohalejõudmise.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus