Euromündid ja Eesti rahad sabapidi sõlmes!

 

Mõne aja eest helistas toimetusse nördinud proua, kes kurtis, et tema kehva nägemisega elukaaslane on mitmel korral kaupluses vahetusrahaga petta saanud, sest üheeurose asemel on talle sokutatud metallist Eesti kroon. Nii suuruselt kui väljanägemiselt on need mündid ju üsna sarnased, kahju on aga sellise apsaka puhul täiesti arvestatav. “Kui ikka kord-paar nädalas enam kui viieteistkümne krooniga petta saad, annab see vanainimese rahakotile päris valusalt tunda,” tõdes naine. Tema sõnul on nende majapidamisse  eurose asemel kroon sokutatud kahel kohal Jõgeva kauplusest “Grossi Toidukaubad” ning ühel korral Olerexi tanklast ja seda üsna lühikese aja jooksul.

Ka toimetuse töötajatel on sellist ebaõnne aeg-ajalt ette tulnud, peamiselt küll sentidega, sest on ju neistki mõned vanade maksevahenditega üsna sarnased.

Soovitame eakamatel inimestel ja kõigil, kel nägemine just kõige tugevam külg pole, tagasiantav raha hoolikalt üle vaadata. Ja loomulikult on targem seal, kus kaardimakse toimib, seda n-ö plastraha tarvitada  — pole müntide kõlistamist ega pilgu teritamist ning pole ka ohtu petta saada.

 

9. august 2011

blog comments powered by Disqus