Ettevõtluspäeval jätkus vaatamist kõigile

Ettevõtluspäeva hommikul lõi muusikalise meeleolu Põltsamaa puhkpilliorkester. Peagi teatas ürituse algusest päeva juht Peeter Võsa. Avasõnad laususid Jõgeva maavanem Aivar Kokk, Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ning Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään, kes märkis, et Põltsamaa elu iseloomustab hea koostöötahe, mis soosib igati ka piirkonna ettevõtluselu.

Peagi viieteistkümne aastaseks saava Põltsamaa Ettevõtjate Liidu liikmed võtsid ka ise ettevõtluspäevast tooniandvalt osa. “Meie firma asub Põltsamaa vallas. Pean end ise oma kodupiirkonna patrioodiks ja nii on osalemine ettevõtluspäeval iseenesest mõistetav,” ütles tahvlite valmistamisega tegeleva TK-Team Eesti AS juhataja Ants Reinumägi. Uudistooteid esitlesid toiduainetetööstuse “tugevad tegijad” E-Piim Põltsamaa Meierei ning AS Põltsamaa Felix. “Tõime esitlemiseks ja degusteerimiseks naturaalset mahlajooki Smuuti, mille valmistamist alustasime hiljuti Põlva tootmisüksuses, ” ütles aktsiaseltsi juhataja Anti Orav.

Neljateistkümnendat aastat töötav Vikan Estonia AS tutvustas harjasid ja puhastusvahendeid, mis mõeldud nii tubade, hoovide kui ka autode hooldamiseks.

Ihu- ja vaimutoitu

Ei puudunud ka toiduainetega kauplevad väikeettevõtjad. Esmakordselt oli messile tulnud Kubja talu peremees, mesinik Jüri Lugus.

“Tulin siia nii mett müüma kui ka, nagu öeldakse, ennast näitama. Lisaks tavalisele meele võtsin kaasa mitmesuguseid segusid, milles näiteks mesi koos õietolmu, taruvaigu või pihlakatega. Üldiselt hakkab Eestimaa mesinikel aga käsi täbaramalt käima, mida põhjustab mee sissetoomine välisriikidest,” kurtis meetalunik.

Vilgas äritegevus käis ka OÜ Pereraamat müügilaua juures. Kas raamatukaupmees Andres Rebane on ka kaval ärimees, küsisin ühiskonnategelaselt Ants Pajult, kes oma kodusesse raamatukokku täiendust otsis.

“Kui kavalus ja tarkus on sünonüümid, siis on vastus jaatav,” märkis Paju. Tema põhiline aeg ettevõtluspäeval möödus aga SA Põltsamaa Sõpruse Park tutvustavas boksis, mida kaunistas ka Eesti Maanaiste Seltsi kingitud keraamiline naisekuju. Põltsamaa Ettevõtjate Liidu presidendile Andres Väänile kinkis aga Ants Paju suuremõõtmelise raamitud foto monumentaalskulptuurist ?Kündev Kalevipoeg?.

“See on kingitus ettevõtjate organisatsioonile lähenevaks 15. aastapäevaks ja tänuks ülla kaasabi eest Sõpruse pargi arendamisel ja kündva Kalevipoja jõudmisel sinna parki, ” märkis ta.

Põltsamaa Ametikooli direktor Viive Kibena oli ettevõtluspäeval eriti rõõmsameelne. “See on üritus, millest osa võtmine on meie kooli jaoks iseenesest mõistetav. Väga hea tuju on mul aga seetõttu, et saime järjekordse auhinnalise koha kutsevõistlusel. Meie ehituseriala noormehed tunnistati Pärnus toimunud konkursil kolmandaks, ” lausus koolijuht.

Tegevust ka väljas

Paljugi atraktiivset ja pilkupüüdvat oli vaadata- kuulata ka kultuurikeskuse õuel. Huviga uudistati Kaitseliidu Jõgeva Maleva kohale toodud lahingutehnikat ja tähelepanuta ei jäänud ka politseiauto koos meeskonnaga Võib öelda, et kokku said ka möödaniku ja “viimase sõna” tehnika. Vanatehnika kollektsionäär Valdeko Kippus tõi vaatamiseks rehepeksumasina, mida erilise huviga uudistasid nooremad külastajad. AS Kaltsiit tutvustas hiljuti ostetud ekskavaatorit Komatsu. Põltsamaa autosportlased pakkusid aga võimalust vaadata rallikrossi ja superkrossimasinaid. “Me näitame siin Ladasid, Lada-Samaraid ja ka Volkswagen Golfi,” selgitas autospordielu eestvedaja Kaido Soolepp Pajusi vallast.

Toitlustamistelgiks küpsetasid lasteaia Tõruke töötajad pannkooke, nii koguti raha uue mängunurga rajamiseks lasteaiale.

Pidevalt külastati ettevõtluspäeval ka Jõgeva maavalitsuse telki, kus maavanem Aivar Kokk ja tema meeskond Jõgevamaa arenguvisioone tutvustasid. ?ampinjonisupiga sai keha kinnitada, Kalevipoja kommidega suu magusaks teha ja ansambli “Laisad Poisid” kontserti kuulata. Tervishoiu- ja sotsiaalosakonna tervishoiu peaspetsialist Eha Anslan tutvustas tervislikke eluviise propageerivaid bro?üüre ja teatmikke ning jagas soovijatele ka preservatiive, mida on maakonda saatnud Tervishoiu Arengu Instituut. “Noored on seksuaalhügieeni nõuete täitmise vastu hakanud viimasel ajal rohkem huvi tundma,” kinnitas Anslan. Maavalitsuse telgis tegutses usinasti ka köstriks rõivastunud Palamuse Kihelkonnakoolimuuseumi direktor Arne Tegelmann ja kutsus kõiki muuseumi.

Re?issöör Artur Granström alustas Põltsamaa ettevõtluspäeval Põltsamaa Ettevõtjate Liitu tutvustava DVD tegemist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus