Ettevõtluspäevad pakuvad infot ja võimalust kaasa lüüa

 

Eeloleval neljapäeval ja reedel, 10. ja 11. aprillil  saavad Põltsamaal teoks traditsioonilised ettevõtluspäevad, järjekorras juba kümnendad. Tänavu korraldatakse need ametikooli juures.

Eesmärk on tutvustada Põltsamaa piirkonna ettevõtteid eelkõige noortele, kellel seisab lähiaastatel ees elukutse- ja töökohavalik. Põltsamaa linnavalitsuse spetsialist majandusnõuniku alluvuses Loreida Küppas lausus, et ettevõtluspäevadele on registreerunud Põltsamaa Felix AS, Puit-Profiil AS, E-Piim Põltsamaa Meierei ja teised piirkonna firmad.

Kõigepealt kõnnitakse koos jalgsi linnast Põltsamaa ametikooli juurde. Seal saab juba enne ettevõtluspäevade ametlikku avamist jälgida ehitajate, autotehnikute ja põllumajanduse eriala õpilaste kutsevõistlusi.

Põltsamaa linna ja ametikooli vahel hakkavad liikuma bussid, et huvilistel lihtsam liigelda oleks.

Neljapäeva keskpäeval saab ametikooli juures teoks vaatemänguline sündmus, kus päästemeeskond kustutab põlevat autovrakki. Kohale tuleb ka politsei ja kaitseliidu esindus. Samal päeval demonstreeritakse ka sõiduauto tulede kontrolli ja reguleerimist, rehvide turvisemustri mõõtmist.

Reedel toimub ametikooli juurest väljasõit piirkonna ettevõtetesse, mille käigus külastatakse Kamari hüdroelektrijaama, Kitzinger-Progressi, Põltsamaal Lembitu tänaval asuvat veepumplat, Vali Press OÜ-d ja TK Team Eesti AS-i. Reedel viiakse läbi ka ettevõtjatele mõeldud praktikajuhendajate koolitus ning autasustatakse kutsevõistluste paremaid.

Ettevõtluspäevade raames toimuvad ka mitmed töötoad, kus õpetatakse viljapuid lõikama, õnnetuse korral esmaabi osutama, aga ka elektriskeemi koostama ja palju muud.

Ettevõtluspäevadel on lubanud osaleda ka AS Palmako esindajad. Loreida Küppase sõnul on see firma lubanud alustada augustis oma ettevõtte osalise ümberkolimisega Põltsamaal Puhu-Ristis asuvatesse ruumidesse ning seoses sellega on räägitud võimalusest pakkuda tööd enam kui 40 puidutöölisele. Loreida Küppas soovitab kõigil, kes on huvitatud töökoha leidmisest või kellel on mõttes seda vahetada, Palmako esindajatega neljapäeval või reedel kohapeal kontakti võtta.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus