Ettevõtluspäev õppuritele

Kui veel mõned aastad tagasi korraldati Põltsamaal ettevõtluspäeva, millest sai osa kogu linna ja piirkonna rahvas, siis tänavu viiakse taoline päev läbi ainult õpilastele. Ettevõtluspäev peaks kava kohaselt teoks saama 13. märtsil.

Põltsamaa linnavalitsuse spetsialisti Loreida Küppase sõnul plaanivad nad tänavu korraldada ettevõtluspäeva samamoodi, nagu see eelmisel aastalgi toimus. Kohalikke ettevõtteid ei esitleta enam kultuurikeskuses ja sellel esisel platsil, vaid kohalike koolide  lõpuklasside õpilased viiakse tööga tutvumiseks otse ettevõtetesse. Niisuguse idee käisid välja ettevõtjad, kelle arvates on selliselt korraldatud ettevõtluspäev efektiivsem ja nii toimus see  juba ka möödunud aastal. Loreida Küppas on ettevõtluspäevast teavitanud enam kui kahtekümmet Põltsamaa linna ja ümbruskonna ettevõtet, ent positiivseid vastuseid on saadud vaid kuus.

 Soovist õpilasdelegatsioone vastu võtta on teatanud TK Team AS, Puit-Profiil AS, Põltsamaa Graniit OÜ, Viraito OÜ, Vali Press OÜ ja Pelle Kaubamaja OÜ Carl Schmidti Maja. Põltsamaal tegutseva Selveri vastus oli samuti üldiselt positiivne ja nad väljendasid valmisolekut võtta õpilasi nii praktikale kui ka suveks tööle. Küll ei saa nad aga õpilasi võtta  tööga tutvuma nagu teised ettevõtluspäeval osalevad ettevõtted, sest selleks napib lihtsalt liikumisruumi. Uuesti asutakse ettevõtluspäeva korraldamisega seotud küsimusi arutama 9. veebruaril.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus