Ettevõtlusnädal lõpetati väärikalt

Neljapäeva õhtul tunnustati tublisid Jõgevamaa ettevõtjaid. Kui eestlane on tavaliselt kiitustega kitsi, siis vähemalt ühel päeval aastas surutakse ettevõtjatel kätt ja öeldakse aitäh. Sest just nemad annavad tööd, toetavad majandust ja teevad selleks kõik, et elu paraneks. Jõgevamaa ettevõtjad on tublid nii noorte ettevõtlikkuse toetamisel kui ka turismialases tegevuses, millega püütakse järjest rohkem külalisi meie maakonda meelitada.

Tegelikult vajavad inimesed tunnustamist iga päev, olgu nad õpetajad, ettevõtjad või lihttöölised. Siinkohal võiksid kohalikud omavalitsused ja riik tee ette näidata ja rohkem inimestesse panustada, nende tööle tähelepanu pöörata. Ühel päeval aastas on tore küll kokku tulla, ent ülejäänud ajal ei tohi töötajatesse, õpetajatesse või ettevõtjatesse ükskõikselt suhtuda.

Ka väikese Vaimastvere kooli üle tasub uhke olla, sest õpetajad ja õpilased panid pead kokku ning tegid midagi vägevat. See ei jäänud ka teisel märkamata ning nüüd võistlevad noored oma korraldatud keeltekohvikuga üle-eestilise „Ettevõtliku kooli“ edulugude konkursil. Tegemist ei olnud pelgalt vahva sündmusega, vaid selle taga oli soov kooli ja külarahvast pagulasperedele lähemale tuua, et moodustuks mõistev ja kokkuhoidev kogukond.

Vaimastvere koolipere särab ettevõtliku meele ja sõbraliku olemisega, kus projektiideed ei rauge. Loodetavasti saavad noored tunnustamisest innustust ja jätkavad sama vapralt ka uute mõtete elluviimist.

blog comments powered by Disqus