Ettevõtlusnädal avab Jõgevamaal ettevõtete uksed

5.-11. oktoobrini peetakse üleriigilist ettevõtlusnädalat, mille eesmärgiks on tõsta ühiskonna sellealast teadlikkust ning parandada ettevõtjate teadmisi. Ettevõtlusnädala pikaajaliseks eesmärgiks on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusse ning innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid astuma järgmisi samme. Teemanädala sündmustele on oodatud kõik, alates õpilastest kuni juba tegutsevate ettevõtjateni.

Sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK) korraldab 6. oktoobril Jõgevamaal ettevõtete avatud uste päeva, karjäärinõustamisega töötoad ja infotunni.

Ettevõtted, kes osalevad avatud uste päeval, ootavad eelregistreerunud rühmi eelnevalt kokku lepitud kellaaegadel. Huvilistele näidatakse, kuidas tegelikult töö käib, millistel tingimustel ja milliste oskustega on võimalik tööd leida. Hea võimalus tutvuda kohaliku ettevõtte toodangu ja teenustega, uurida töövõimalusi ning kasutada teadmisi oma karjäärivalikul.

Jõgeva maavalitsuse maja neljanda korruse saalis toimuvad kahel korral töötukassa karjäärinõustamise töötoad, kus leitakse vastus küsimusele, kas sobin ettevõtjaks või mitte. Töötubasid viib läbi töötukassa karjäärinõustaja Taive Pärnmäe. Vajalik eelnev registreerimine töötukassa Jõgevamaa osakonna infolaua telefonil või e-posti teel, registreerimise viimane tähtaeg on  2. oktoober.

Samas, Jõgeva maavalitsuse maja neljanda korruse saalis toimub kella 12.30-14.35 tööandjate infotund, kus fookuses on töötukassa pakutavad teenused ettevõtjatele.  Sellest johtuvalt jagavad olulist infot tööinspektsioon ning maksu- ja tolliamet. Infotunnil saavad  ettevõtjad kasulikke teadmisi töötajate värbamiseks näiteks proovitöö, tööpraktika, palgatoetusega ja muudel erijuhtudel.  Vajalik on eelregistreerimine Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse telefonil või ettevõtluskonsultandi e-posti aadressil. Registreerimise viimane tähtaeg on 2.oktoober.

Jõgevamaa ettevõtete avatud uste päeval ootab külastajaid Scanola Baltic (Werol) Jõgeva vallas Painkülas. Transpordi bussiga Jõgevalt organiseerib Jõgeva linnavalitsus.

Osaühing Softcom Turu 5b Jõgeva linnas ootab 10-20 külastajat, Valmeco Välja tänav 3 võtab vastu kuni 50 külalist. Ettevõtete uksed on avatud kella 8 kuni 14.

Kitzinger Progress Põltsamaal Linnu 2 ootab kuni 20 külalist,  Same OÜ Tabiveres on valmis vastu võtma kuni 40 külalist. Põltsamaa Felix aadressil Tallinna maantee 1 ootab kaht rühma ajavahemikul kella 9 kuni 12.

Ettevõtete külastamiseks on vajalik eelregistreerimine Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse telefonil või ettevõtluskonsultandi e-posti aadressil. Registreerimise viimane tähtaeg on samuti 2.oktoober.

MARVE MILLEND, sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja, ettevõtluskonsultant

blog comments powered by Disqus