Teisipäeval kutsus Jõgeva maavanem Aivar Kokk Kasepää rahvamajas kokku vestlusringi, kus arutati erinevate rahastamisallikate kasutamist Omedu sadama ehitamiseks.
Kasepää vallast võrsunud Kraft peab sadama ehitamist Omedusse perspektiivikaks ettevõtmiseks, millesse on põhjust investeerida. “Sadama juurde rajatakse ka infrastruktuurid, samuti vajalikud hooned kaubandusteenuse osutamiseks. Kõik see loob eeldused majanduslikuks arenguks ja sealhulgas uute töökohtade loomiseks Peipsi piirkonnas, mis on Euroopa Liidu ja Venemaa idapiiriks,” märkis ta, lubades sadamaprojekti ka ise investeerida.
“Mulle on selles ettevõtmiseks osalemine ennekõike aateküsimus, sest Kasepää on mu koduvald,” lausus Jüri Kraft.
Kalafirmad löövad kaasa
Omedu sadama ehitamise rahastamisel otsustasid kaasa lüüa ka mitmed kalandusfirmad. “Sadam on igati vajalik, kas või sel põhjusel, et praegu ei saa laevad kevadel madala vee tõttu järvele sõita. Kui piirivalvekordon Omedus asus, oli samad raskused ka piirivalvekaatritel,” rääkis firma Omedu rand tegevjuht Jüri Vooder.
Kasepää vallavanem Jüri Vooder kinnitas, et Omedu sadama ehitamiseks eraldab raha ka Kasepää vald. “Konkreetse summa suuruse otsustab vallavolikogu,” märkis omavalitsusjuht.
Projektitaotluse teeb Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus
Omedu sadama rajamise kogumaksumus on üle 100 miljoni krooni. “Euroopa Liidu struktuurifondidest loodame selleks saada 50 miljonit krooni, vastava projektitaotluse koostab Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus. Raha saamiseks on vaja ka omaosalust, seepärast on hea tõdeda, et ettevõtjad ja Kasepää vald näevad sadama ehitamises võtit Peipsi piirkonna arengule ning investeerivad selleks I etapil kokku 9 miljoni krooni,” ütles Kesk-Peipsi sadamate projekti käivitaja, maavanem Aivar Kokk.
Omedusse planeeritud sadamasse luuakse kaasaegsed tingimused jahisadamaks, kala ja muu kauba laadimiseks, kusjuures loodame, et sadam elavdab ka Eesti ja Venemaa vahelist kaubavahetust, ” märkis ta.
JAAN LUKAS