Ettevõtja otsustas suurele perele pesuruumi ehitada

Ettevõtja Taavi Kool otsustas hakata koguma annetusi, et ehitada Jõgeva vallas elavale kuueliikmelisele perele  pesemisruum. Tulevikus on tal plaanis aidata samamoodi teisigi kitsikuses elavaid peresid.


Meie kohtumisel rõhutas Taavi Kool, et tal ei ole mingit plaani hakata tegema “Kodutunnet” ehk hakata hädasolijate aitamisega meelelahutust tootma. Ta sattus Jõgeva vallas elava üksikema Birgiti  juurde paar kuud tagasi. Birgitil on viis last, neist neli alaealised.

Naine oli just saanud maja soojustamiseks KredExist laenu.

Taavi Kool asus koos oma ettevõtjast sõbra Tarvi Treiga Birgiti maja soojustama ning tööde käigus jäi meestele silma, et tegelikult pole perel ka pesemisvõimalust. 

Pesemas 12 kilomeetri kaugusel

Üksikema Birgit töötab oma kodu lähedal asuvas põllumajandusettevõttes, kus talle makstakse miinimumpalka. Selle summa eest on paraku võimalik vaid pere ära toita ning muudeks kulutusteks enam raha ei jätku. “KredEx on põhimõtteliselt ainus koht, kust ma laenu saan, pangad ei tule kõne allagi,” nentis ta.

Praegu, mil neil kodus pesemisruumi pole, käivad nad kord nädalas pesemas 12 kilomeetri kaugusel Birgiti ema juures, muul ajal tuleb läbi ajada koduköögi kausiga. Et KredExilt saadud laenuga sai tõesti vaid hoone soojustada ning pesemisruumi tarvis enam raha ei jätkunud, otsustas Taavi perele appi tulla ja lubas selle ise valmis ehitada.

Paraku nõuab selline ehitus üsna suuri väljaminekuid ning Taavil endal pole võimalik kogu projekti omast taskust kinni maksta. “Kogu pesemisruumi ehitamine koos septiku ja selle paigaldusega läheb maksma umbes 3000 eurot,” tõdes ta. Et ettevõtmisele toetust saada, jagas ta infot oma sõprade seas ja postitas üleskutse ka Facebook’i suhtlusvõrgustikku. 

Plaanib luua abistamiseks MTÜ

Praegu kogub Taavi annetusi eraisikuna või oma firma konto kaudu. “Esimese asjana küsitakse minu käest alati, et kuidas andja saab kindel olla, et tema antud raha ikkagi ehitise toetuseks läheb ja minu tasku ei kao,” märkis ta.

Taavi selgitas, et kogu asjaajamise kohta saab igaüks küsida talt ülevaadet. Miks mitte ka ise kohale tulla ja vaadata, kuhu raha pannakse. Et asjaajamine veel läbipaistvamakas muutuks, plaanib ettevõtja luua MTÜ, mille kaudu Birgiti perele ning edaspidi ka teistele kitsikuses elavatele peredele abi osutatakse.

Taavi on kinnitanud et annetaja ei peagi välja käima suurt summat. “Ka viis või kümme eurot on suureks abiks,” rõhutas ta. Veel on tal hea meel, et paljud tema tuttavad on ideega kaasa tulnud ja nõus lahkelt aitama, olgu toetus kasvõi paari euro suurune.  Ka on ta ehitusprotsessi kaasanud oma tuttavaid, kes teevad sellel objektil tasuta tööd. Praegu on talle kõige suuremaks toeks sõber Tarvi, kes oma ettevõttega OÜ Piango koos Taaviga Birgiti majapidamises töötab.   

Viib projekti lõpuni

Praegu on Birgiti pere pesemisruumi ehitusjärg niikaugel, et talumaja endisse panipaika on veetud uued elektrijuhtmed, valatud uus põrand, paigaldatud torustik, ehitatud seinad ning uus uks. Taavi sõnul on praegu kõige suurem mure septiku paigaldamine. See maksab üle seitsmesaja euro, millele lisanduvad paigalduskulud.

Ehitamine on veninud ka seetõttu, et annetusi laekub väikeste summadena ja seetõttu ei saa korraga kogu materjali ära osta ning paika panna. “Kui kõik materjalid olemas oleksid, lähekski ehk paar nädalat,” kinnitas ta.

 Taavi lubas, et ei jäta kõigele vaatamata enne, kui projekt lõpetatud saab. Pealegi lisas see ettevõtmine talle nii palju indu, et ta tahab edaspidi teisigi puuduses kannatavaid peresid aidata. “Mul on plaan pöörduda omavalitsuste sotsiaalosakondadesse ning uurida, kes vajavad veel taolist abi. Kuna praegu ehitame Jõgeva vallas elavale perele pesuruumi, siis ma arvan, et pöördungi selle jutuga esmalt Jõgeva vallavalitsuse poole,” rääkis ta.

Praegu on Birgitil ja tema neljal pojal hea meel näha, et pesuruumi ehitamine käib, kuid nad saavad aru, et selle valmimine võtab veel tublisti aega. “Poisid juba ammu ootavad, millal pesuruum valmis saab, siis ei pea enam pesemiseks pikka sõitu ette võtma,” ütles pereema.

Aita meil aidata!

Aitan koos oma heade tuttavatega üht paljulapselist peret Jõgeva vallas. Peres kasvab neli alaealist last ning hetkel puudub majas pesemisvõimalus, mille neile koos oma sõpradega valmis ehitan. Siiski vajan selle valmimiseks heade inimeste abi.

Mõelge hetkeks oma kodu mugavustele nagu saun või vannituba, ja nüüd mõelge neile, kelle jaoks on pesemisvõimalus kättesaamatu luksus.

Selleks, et aidata, pole vaja välja käia suuri summasid. Suureks abiks on ka viie euro suurune annetus. Kel võimalik,  võib ka rohkem anda.

Aidata saavad nii eraisikud kui ka ettevõtted. Et te teaksite, kuhu annetatud raha kulub, esitame soovi korral selle kohta ka korrektse aruande. Ka ettevõtetele saame annetuse kohta arve koostada.

Kõiki toetajaid, kes sellega nõus on, tänan ka meedia vahendusel ning kindlasti ka Facebook’is.

Annetusi kogutakse ettevõtte Ehituspunkt OÜ arveldusarvele

 EE371010220245158228 (SEB).

Infot saab telefonil 53 794 662 või e-mailil: taavikool@hotmail.com

Ehitusettevõtja Taavi Kool

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus