Ettevõte on ju pankrotis

OÜ Adavere Liha omanikud on kohtusse pöördunud, et sisuliselt pankrotis oleva ettevõtte tegevus ka vormiliselt lõpetada. Sest ettevõte ei ole juba mõnda aega tõsiselt tegutsenud.

Mis edasi saab? Küllap on õigus osaühingu juhatuse liikmel, kes kohtus ütles, et praegusel ajal on perspektiivi suurematel lihatöötlemisfirmadel nagu Rakvere, Saaremaa ja Valga Lihatööstus. Mis ei tähenda muidugi, et ka Adaveres ei suudetaks toodangut pakkuda, kui oma õige nišš leitakse. Iseküsimus on, kas mõne suure firma allhanke valmistajana  või siis hoopis oma kaubamärgiga. Igal juhul saab see olema nišitoode, kuid selline, mille järele on turul nõudmist.

Õnnetu on see lihatöötlemise ajalugu Adaveres küll olnud, sest kaheksa aastat tagasi elas tööstus üle kõiki tugevasti ehmatanud pankroti. Siis jäi töötuks 58 inimest, ettevõttel oli võlgu 32 miljonit krooni. Praegu on tööta jäänud alla kümne inimese. Loodetavasti leiavad nad kõik Põltsamaa kandis rakendust.

Kummaline on olnud Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) käitumine. Tahaks küsida, kus oldi varem. Kui iga väikseimagi toetuse saajat kontrollitakse lausa luubiga ja ollakse valmis kasvõi juuksekarva lõhki ajama, siis miks suured investeeringutoetused igasuguse tähelepanu ja kontrolli alt välja jäävad?

iii

11. november 2008

blog comments powered by Disqus