Ettevalmistused tunneli rajamiseks on alanud

Teatavasti algab üsna pea Tallinna-Tartu maanteel Adavere alevikus jalakäijate tunneli  ehitamine. Sellise objekti ehitamisele Eesti ühel tähtsamal maanteel peavad eelnema põhjalikud ettevalmistustööd.

Möödunud neljapäeval liikus seltskond inimesi Adaveres Pargi ja Aia tänaval, et märgistada ära Adavere mõisapargi puud, mis seoses tunneli ehitamise, ajutise ümbersõidu rajamise ja kergtee ehitamisega maha võtta tuleb või millel on vaja oksi lõigata.

Arborist Mare Marani sõnul on need puud üle vaadatud. Koos keskkonnaameti esindajate, arboristide ning tööde teostajatega läbi viidud ülevaatuse käigus sai selgeks, et ühtekokku tuleb maha võtta 84 puud, nende hulgas ka peenemad ise kasvanud  vahtrad. Tee pinnalt mõõdetuna peab jääma sõidukitele kõrguseks viis meetrit vaba ruumi. Mare Maran märkis, et puude ja okste mahalõikamisega peaks hakkama saama paari-kolme päevaga. Arboristi sõnul liikluse ümbersuunamine keskkonna aspektist midagi ei muuda, sest pole vahet, kas sõidukite heitgaasid jõuavad puudeni praeguselt maanteelt või paarkümmend meetrit kaugemalt. Eelkõige häirib liikluse ümbersuunamine hoopis Adaveres Aia ja Pargi tänava ääres elavaid inimesi.

Arborist lisas, et Adavere mõisapargis tuleb hiljem läbi viia ka hooldustööd, aga need ei ole enam tunneli ehitamisega seotud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus