Etapivõit tõstis üldliidriks

Möödunud laupäeval Kasepääl toimunud Kalevipoja Kala- ja Veefestivali ajal sai publik taas näha ka rammumeeste rassimist. Peeti ära Eesti rammumeeste amatöörkarikasarja kolmas etapp, mille võitis Henry Tammann.

Paarkümmend rammumeest võtsid üksteiselt mõõtu viiel alal: rehvi kantimises, jõutõmbes, palkide tõstmises, “kohvrite” tassimises ja kivi tõstmises üle lati. Raskused, mida rammumeestel liigutada tuli, olid märkimisväärsed. Rehv kaalus näiteks 300 kg ja lisaks selle kantimisele tuli sama ala raames  ka kaks 60-kilost tünni autokasti vinnata.  Jõutõmmet tuli sooritada 230 kg kaaluva kangiga, kolm palki, mis sirgetele kätele tuli saada, kaalusid 75, 85 ja 100 kg (lisaks sellele tuli üles tõsta 60 kg hantel); kohvrid, mida 60 meetri kaugusele tassida tuli, kaalusid kumbki 100 kg ning üle enam kui meetri kõrgusel seisva lati tuli tõsta 140-kilone kivi.

“Noh, amatöörvõistlustel on ikka rohkem lastekohvrid,” ütles Kasepää etapil teise koha saanud Alex-Edward Raus naljatamisi. “Profisarjas tassitakse 160-kiloseid kohvreid. Mõned siin kurtsidki, et raskused on liiga väikesed.”

Kui rehvi kantimise, jõutõmbe ja palkide tõstmise tegid kaasa kõik osalejad, siis kohvreid tassima ja kivi tõstma pääsesid vaid kolme esimese ala järel koostatud pingerea kaksteist paremat. Võistluspinget, võib öelda, jätkus lõpuni, sest võitja selgitas välja alles viimane ala.

Võitjaks tuli seekord Ida-Virumaalt Maidla vallast pärit Eesti Maaülikooli tudeng Henry Tammann, teise koha sai Tartu Kutsehariduskeskuses õppiv ja turvamehena töötav Alex-Edward Raus ning kolmanda koha Sisekaitseakadeemias õppiv ja samuti turvamehena leiba teeniv Erki Sloog.

Et kahe esimese etapi järel amatöörkarikasarja juhtinud Toomas Kolk perekondlikel põhjustel Kasepää etapil osaleda ei saanud ja teisel kohal olnud Henri-Sten Saareperal laupäeval kõige paremini ei läinud, tõusis Henry Tammann ka sarja üldliidriks ja teise koha hõivas Erki Sloog. Alex-Edward Rausil takistas kõrgemale tõusmist asjaolu, et tema ei osalenud sarja avaetapil.

“21-aastasele Henry Tammannile on loodus palju andnud ning me oleme juba mõnda aega oodanud, et ta amatöörsarja võidaks ja  profisarja vabapääsme omandaks,”  ütles Janek Tobi Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühingust. “Alex-Edward Raus harrastab aga talvel jõutõstmist ning on tänu sellele väga järjekindel treenija.”

“Kui talv kuulub jõutõstmisele, siis on suvel tõesti tore vahelduseks rammumeeste võistlustel kaasa teha,” ütles Alex-Edward Raus. Nii tema kui ka Erki Sloog kinnitasid, et enda vormis hoidmine tuleb turvatöötajale suureks kasuks. Rammumeeste amatöörkarikasarja viimane, neljas etapp peetakse 10. septembril Maardus.

RIINA MÄGI

 

blog comments powered by Disqus