Et talv jälle ootamatult ei tuleks

Selle nädala öised külmakraadid näitavad sügise kõledamat poolt ning autojuhtidel on õige aeg rehvivahetusele mõtlema hakata. Kui Tartus on töökodades ajad nädalaks või kauemakski juba broneeritud, siis meie maakonnas on olukord veidi lahedam. Üsna hõivatud on siiski meiegi rehvivahetajad ning aeg tuleb nende jutule pääsemiseks kinni panna.  

Endiselt on igal aastal neid, kellele talv ootamatult tuleb. Olgu selleks esimene lume- või lörtsisadu ja külmakraadid või siledaks kulunud talverehvid, millega enam ohutu sõita pole. Neli aastaaega ei tohiks ühelegi eestimaalasele üllatusena tulla, kuid ikkagi juhtub igal aastal kümneid plekimõlkimisi ja raskemaid avariisid, mis on just „ootamatust talvest“ tingitud. Lisaks ei sobi suvine sõidustiil enam märjale ja libedale teele ning tekitab rohkem pahandust. Ka selle teadmise juurdumiseks kulub igal aastal üksjagu aega. Paljud plekimõlkimised on hooletu käitumise või liigse kiirustamise tagajärg.

Loodetavasti jäävad sellel aastal „ootamatust talvest“ tekkinud õnnetused ja mõlkimised siiski ära ning õige mustrisügavusega ja nõuetele vastavad rehvid saavad autole alla. Teadagi ei sõida aga ainuüksi rehvid. Kõige olulisemaks lüliks rooli ja juhiistme vahel on inimene, kelle tehtust või tegemata jätmisest sõltub tema ja kaasliiklejate käekäik.

blog comments powered by Disqus