Et rõõm jääks hinge alles!

Uus aastaring on alanud ja ajakarussell kerib tasapisi tuure üles. Ees on poolpidulik nädalavahetus, mil on aega tuttavatega tervitusi vahetada ja ehk kohvilaua taga äsjase peo muljeid jagada. Mine tea, mõnes asjalikult majandavas kodus on ehk veel ankrupõhjas õlut ja külmkapis süldikaussegi.

Esmaspäeval on aga juba kolmekuningapäev, mille järel ei sobi enam head uut aastat soovida. Küllap on selgi rahvakombel oma mõte: aeg on pikad pühad lõpetada ja nii-öelda käised üles käärida.

Vene jõulud on küll veel ees, aga kes neid ei tähista, viib ilmselt homme-ülehomme kuuse toast välja. Küll oleks ilus ja armas, kui kõik oma pühadepuu saatuse eelnevalt kenasti läbi mõtleksid, nii et neid lähinädalatel nukralt prügikastide juures konutamas ega tuules veeremas ei näeks… Oleme ju asjalik maarahvas, kes teab, et puu põleb – olgu siis ahjus, pliidi all või (ühis)lõkkes.

Ühes jõululaulus on öeldud, et kuusega koos tuuakse tuppa rõõm. Soovime teile kõigile, et seda ühestki kodust ega ühestki hingest jõulupuuga koos välja ei viidaks. Helget, töökat ja rõõmurohket uut aastat!

4. jaanuar 2014

blog comments powered by Disqus