Et püsiksid traditsioonid ja oleks rahu

Üleeile, teisel advendipühapäeval kuulutati meie maakonna pealinnas taas välja üle-eestiline jõulurahu.

Et ühiskond püsiks stabiilne ja et maailmas oleks rahu, on vaja kinni hoida traditsioonidest, mis on aastasadu pikad, on veendunud jõulurahusõnumi toonud peapiiskop Andres Põder.

Tõepoolest, kaunitest traditsioonidest kinnipidamine on üks turvalisuse eeldusi.  Kuulakem oma vanemate ja vanavanemate lapsepõlvemälestusi ja mingem mõtetes tagasi oma lapsepõlvegi. Ikka ja alati on hea, kui midagi ilusat siin elus kindel ja korduv on. Kindlad ja turvalised tavad-kombed on head saatjad kogu elu.

Paraku kipume aga vahel juurutama ka traditsiooni teha palju ja tühje sõnu. Kui iga päev, nii jõulu eel kui muul ajal vaid rääkida, kui tähtis on abivalmidus, halastus ja nõrgemast hoolimine, kuid mahti ja tahtmist kellelegi konkreetset tuge pakkuda napib, juurdub variserlik komme rääkida üht ja teha teist. Kui meil aga tõepoolest ei õnnestu kuigi paljude  heaks midagi konkreetset teha, pidagem siis meeles vähemalt seda, et hea sõna ja lahke pilk ei maksa midagi. See ei röövi kuigipalju meie kallist aega, annab aga ummikussesattunule mõnikord uskumatult palju tuge. Hoidkem traditsiooni olla  teiste vastu hea.  Uskuge — sellest jõulurahuks piisabki.

9. detsember  2008

blog comments powered by Disqus