Estrit Aasma mängis MM-il Eesti jääpallikoondises

Veebruari lõpus Oslos toimunud jääpalli naiste MM-võistlustel saavutas Eesti kaheksa naiskonna konkurentsis 7. koha. Eesti koondises mängis ka Jõgevalt pärit Estrit Aasma.


Külmapealinnast pärit Estrit Aasma jaoks oli tegemist juba teistkordse osalemisega MM-võistlustel. Kaks aastat tagasi tegi ta Eesti koondislasena kaasa Hiinas toimunud suurturniiril.
„Eesti koondis saavutas MMil seekord 7. koha, kusjuures viimases kohamängus kaotasime ühe väravaga 6 : 7 Jaapani naiskonnale. Nende naiskond oli saanud aga MM-iks valmistuda ja treenida täismõõtmelisel jääpalliväljakul ja seda juba viimased kaks aastat,“ rääkis Estrit Vooremaale.
Eesti mängis B tugevusgrupis koos Jaapani ja Šveitsiga. Põhiturniiril mängiti omavahel kaks korda läbi ja toimusid kohamängud.
Norras toimunud MM-il mänginud Eesti koondises tegi kaasa 16 naist viiest hokiklubist üle Eesti. Kohtla-Järve hokiklubi HC Everesti naiskonnast oli ainsana koondises Estrit Aasma. Eesti naiskonna treenerid olid Argo Servet ja Urmas Rohtla, kes kuuluvad Eesti jääpalli meeskonda.
Jääpall on tema sõnul muutumas maailmas aina populaarsemaks spordialaks ka naiste hulgas, mille MM-võistlusi plaanitaksegi hakata korraldama igal aastal. Seekord võitis MM-tiitli nagu eelmiselgi korral Rootsi, kes alistas finaalis Venemaa 3 : 1.
„Sellistel suurvõistlustel osalemine avardab mängijana silmaringi ning annab juurde palju kogemusi, mida on võimalik ka jäähokit mängides ära kasutada. Jääpall on kiire ja tehniline mäng, kus vastaseid saab üle mängida eelkõige kiiruse ja hea tehnikaga,“ selgitas Estrit Aasma.
Kokku mängis Eesti MM-turniiril viis kohtumist. Kui põhiturniiril oli mänguaeg 2 x 30 minutit, siis viimases kohamängus klassikaliselt 2 x 45.
„Mängida saime nii tugeva tuule, päikese kui ka lausvihmaga. Jääpallis on mängu katkestusi, kukkumisi ja eksimusi väga palju. Viimane mäng lausvihmas oli omaette kogemus,“ ütles Estrit.
„Eestis jääpalliväljakut ei ole, kuid ala entusiastid loodavad sellele probleemile siiski lähiaastatel lahenduse leida. Ajutise lahendusena on sõlmitud kokkulepe, et sobivate ilmastikuolude korral tehakse Tallinnas Kadrioru staadionile jääväljak, kuid kahjuks seekordne talv seda mõtet ei soosinud,“ sõnas Estrit.
„Hiina naiskond sel korral kahjuks osaleda ei saanud, kuid nende jääpallikeskuses on plaanis rajada uus spordikompleks, kus kiiruisuraja keskele tuleb ka uus jääpalliväljak. Kui see plaan teostub, siis järgmine naiste jääpalli MM toimub järgmisel aastal taas Hiinas. Eesti naiskonna soov on sellest kindlasti osa võtta.
Tegutseme juba selles suunas, sest plaanime suvel korraldada mitu laagrit, osal mängijatel on võimalik treenida Soome jääpalliklubi Botnia naiskonna ridades ning ka Soome liigas mängida. Nii loome endale võimalusi, et saavutada paremaid tulemusi,” rääkis Estrit tulevikuplaanidest.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus