Estrit Aasma mängib Eesti koondises

Külmapealinnast Jõgevalt pärit Estrit Aasma on arvatud Eesti jääpalli naiste koondisesse, kes osaleb veebruari lõpus Norras toimuvatel MM-võistlustel. Estrit mängis Eesti naiskonna eest ka eelmisel MM-turniiril Hiinas.


18.–23. veebruarini Oslos toimuval MMil osaleb rekordarv riike: Venemaa, Rootsi, Soome, Norra, Šveits, USA, Hiina, Eesti ja Jaapan. Mängitakse täismõõtmelisel jääpalliväljakul (jalgpalliväljaku suurus) mänguajaga 2 x 30 minutit.Nädalapäevad tagasi käis Eesti naiskond Soomes, kus peeti kontrollmäng Helsingis Kontulas, vastaseks Botnia naiskond.
„See mäng oli üks ettevalmistavatest kohtumistest, millega naiskoondis MM-võistlusteks valmistub. Kuna Eestis puudub jääpalli mängimiseks sobiva suurusega jääväljak, asubki meile lähim mängupaik Soomes, kus jääpall on väga vana ja populaarne spordiala,” rääkis Estrit Aasma.
Lisaks jääpallile üritab Estrit pääseda Eesti naiste jäähokikoondisesse, mille oluline testmäng toimub 25. aprillil Tartu Lõunakeskuse Astri Arenal. Testmängul osaleb 40 treenerite välja valitud naismängijat kõigist viiest Eestis tegutsevast naiste jäähokiklubist (HK Roosa Panter, HC Everest, HC Grizzlyz, HK Säde ja HK Fellin Fuuriad).
„Pärast seda mängu valitakse välja 20 koondise mängijat, keda Eesti jäähokiliit soovib järgmisel hooajal 2020/21 viia välja rahvusvahelistele turniiridele,“ lisas Estrit.
Varem Tartu HK Sädeme naiskonda kuulunud Aasma vahetas selle hooaja algul klubi ja kuulub nüüd Kohtla-Järve hokiklubisse HC Everest.
Uue klubiga osales Estrit juba vana-aasta lõpul Venemaal Peterhofis toimunud jäähokiturniiril, kus HC Everesti naiskond oli ainus Eesti klubi. Vastu võeti nii võite kui ka kaotusi. Estrit valiti turniiril HC Everesti naiskonna üheks parimaks mängijaks.
„Jõudsin juba siis arusaamisele, et Säde ambitsioonid ei ühti minu omadega. Suvekuudel ei leidnud ma endale väljakutset pakkuvat lahendust ja klubivahetus venis. Pärast turniiri Venemaal tehti mulle ettepanek liituda lõplikult Everesti naiskonnaga, mida ma siis tõsiselt kaalusin,“ selgitas Estrit klubivahetuse tagamaid.
Tema sõnul ei olnud klubivahetus lihtne otsus. „Aga Everesti ambitsioonid ühtivad paljuski minu eesmärkidega. Sest nende jaoks ei ole jäähoki lihtsalt hobi, vaid see on eesmärk teha tööd, treenida ja muutuda paremaks. On eesmärk, kuhu liikuda. Ka ma ise näen endaga piisavalt vaeva, et muutuda tugevamaks. Ja Everest suudab mulle pakkuda professionaalsemat tuge. Nende treenerid, kaasmängijate oskused ja võimalused osaleda välisturniiridel – need väljakutsed annavad võimaluse õppida, saada paremaks ja areneda,“ rääkis Estrit Aasma.
Lisaks sellele treenib ja mängib Estrit juba mitmendat hooaega Tartu Rocki ridades koos meestega.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus