Esmast õigusabi saab ka vähese raha eest

Tõde ja õigus” saadab eestlast kõikjal ja jääb saatma igavesti. Isegi suurfilmiga saime hakkama, et juhuks, kui meie järeltulevad põlved peaksid lugemisoskuse minetama. Film jääb.


Kui Andres ja Pearu raamatus iga suurema ja väiksema asja pärast kohtukulli ees seisid, siis tänapäeval see nii lihtsalt ei õnnestuks – seadusandlus on keeruline, seaduskeel paljudele arusaamatu. Ole koolis nii palju õppinud kui tahes, paragrahvipügalad on hirmutavalt kõverad.

Õigusabi algab õigusabiplatvormi Hugo tegijate sõnul kuskil 100 eurost tunnis. Ühe probleemi lahendamiseks, vahest isegi mõtestamiseks ja arusaamiseks, neid tunde koguneb rohkem kui üks. Tasuta asju väidetavalt pole. Ka Hugo platvormi juristid, kes tulid nõu ja abi andma, aitasid inimesed tegelikult rea peale, et nad kindlasti oma juriidilise probleemiga tegeleks. Kui need jäävad kuhugi settima, võivad asjad hapuks minna ning ka murega kaasnev stress süveneda.

Jõgeva valla põhiprobleemiks sai maade küsimus. Kodanikud on saanud väidetavalt ametnikelt vabandusi, et valdade liitmisega on justkui dokumendid kadunud või ametnik ei teadvat veel piisavalt. Kui nii on, tundub see veider, sest liitmine ei ole ju toimunud mürtsuga – ikka tasa ja targu ning harjumiseaega peaks olema olnud. Igatahes on hea, kui keegi kodanike tegutsema julgustab. Veel tublim, et algimpulssi saab ka vähese raha eest või lausa tasuta.

blog comments powered by Disqus