Esmaspäeval avatakse Eeva Niinivaara tuba

Esmaspäeval kell 13 kogunetakse Siimusti Algkooli saali traditsioonilisele Eeva Niinivaarale pühendatud kooliõpilaste emakeelepäevale, ühtlasi avatakse raamatukogu ruumides pidulikult ka Eeva Niinivaara mälestustuba. Külas on Pekka Niinivaara Soomest ning kirjanikud Helga ja Enn Nõu Rootsist.

Jõgeva valla ja linna kooliõpilaste omaloomingupäeva peetakse Siimusti raamatukogu juhataja Tiina Mihhailovi eestvõttel juba viiendat aastat. Nagu ka varasematel aastatel, on see pühendatud Siimustist pärit keeleteadlasele ja luuletajale Eeva Niinivaarale. Lisaks sellele tähistatakse seekordse omaloomingupäevaga ka Eesti Vabariigi 90. aastapäeva. Sellest tulenevalt on päeva teemagi: “Kes on E(e)esti mees?“ ja “Kes on E(e)esti naine?“. Paremaid töid kannavad ette nende autorid — ümbruskonna koolide õpilased.

Raamatukogu ruumides avatakse pidulikult ka Eeva Niinivaara mälestustuba, mille puhul on Soomest lubanud oma vanaema noorusmaadele tulla ka Eeva Niinivaara pojapoeg Pekka Niinivaara ning kirjanikud Helga ja Enn Nõu Rootsist, kellega Eeva Niinivaara omal ajal tihedalt suhtles ja kirjavahetuses oli.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus