Esmaspäeval arutatakse Jõgeval gaasitrassi rajamisega seonduvat

?See soodustab ettevõtluse arengut mitte ainult Põltsamaal, vaid ka maakonna kahe suurima omavalitsuse – Jõgeva ja Põltsamaa linna – vahelisel alal,? ütles Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

Põltsamaa piirkonnas puudub hetkel maagaasi tarnimise võimalus, kuid huvi ning vajadus eelkõige ettevõtete poolt on suur.

Tänaseks on maavalitsus alustanud mitmete eeltegevustega, mis valmistaksid ette piirkonna vajadustele võimalikult täpselt vastava ning optimaalse gaasitrassi planeerimise ja ehitamise liinil Laiuse-Põltsamaa, teatas maavalitsuse pressiesindaja.

Trassi projekt peaks valmima käesoleva aasta lõpuks ning kuigi esialgu on objekti valmimise aastaks plaanitud 2008, siis tegelikkuses võib selle ettevõtmisega ühele poole saada varem.

Gaasitrassi rajamisega muutub lihtsamaks soojusenergia tootmine, millega pidurdub soojahinna tõus tarbijaile ning läbipaistvamaks muutub ka hinnakujundus. Samuti annab gaasiga varustatus kindlasti lisaväärtust kinnistutele. Oluline on ka maagaasi keskkonnasäästlikkus – tegemist on ühe keskkonnasõbralikuma kütuseliigiga, mille kasutuselevõtt vähendab saastet ja looduse reostumist.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus