Eskus pidutsesid vanavanemad ja lapselapsed

Möödunud reedel Esku-Kamari koolis peetud  vanavanemate päevale pühendatud  koosviibimisel laulsid vanaemad ja vanaisad koos lapselastega ammustest aegadest tuntud laule ja tantsisid tantse, mis olid populaarsed ka nende noorusaastatel. Osalesid kooli- ja lasteaialapsed ning nende vanavanemad nii Eskust kui Kamarist.

Esku koolimaja saalis toimunud kontserdil esitasid Margus Põldsepp ja Marju Varblane 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi esimesel poolel loodud ja populaarseks saanud laule. Nii mõndagi laulu oskasid kaasa laulda nii lapsed kui täiskasvanud. Põltsamaa kultuurikeskuse tantsuõpetaja Senta Bergmann ja tantsijad Külli ja Olev Valk demonstreerisid vanaaegseid seltskonnatantse ja kutsusid kõiki ühisesse tantsuringi. Tantse õpetas ka Marju Varblane.

“Sellises meeleolus tuleb hästi meelde noorusaeg,” kinnitas Vaike Miljand, kes on 11-kuuse Sofia vanaema.

Anne Strantseva ja August Strantsev tõdesid, et vanavanemate päev on meeldiv sündmus külaelus, kus väärikamas eas inimesed saavad olla koos lapselastega ja ka omavahel suhelda.

Esku-Kamari kooli direktori Eda Miljandi sõnul hakati selles õppeasutuses vanavanemate päeva tähistama 2007. aastal, kolm aastat enne, kui seda riiklikult tähistama hakati.

“Alanud kooliaasta on pühendatud pärimuskultuurile, seepärast  valisimegi seekord teemaks pärimusmuusika. Varem on aga vanemad ja vanaisad koos lastega 500 sammu matkal käinud, teatevõistlusel osalenud, rukist külvanud ja muudki huvitavat ja kasulikku teinud,” rääkis koolijuht.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus