Esku küla perepäeval tegutseti õpitubades

Pühapäeval peeti Eskus täiskasvanute õppenädala raames perepäev, kus olid avatud õpitoad mitmesuguste teadmiste ja oskuste omandamiseks.

“Perepäeva õpitubades juhendasid oma valdkonna võimekad ja kogenud asjatundjad. Täiskasvanud õppija nädalal soovitakse pöörata tähelepanu erinevate rahvuste kultuurile ja elulaadile, sellepärast kutsusime Pajusi valla ettevõtja Maria Graversoni rääkima pelmeenide kui vene rahvusroa valmistamisest. Umbusis elav kunstnik Jane Kanter rääkis ehete meisterdamisest. Politseitöö õpitoas jagas selgitusi vanemkonstaabel Ivo Saarela, kelle juhendamisel sai harjutada ka sõrmejälgede võtmist. Trikitoas esines mustkunstnik Tõnu Ojavee,” rääkis Esku-Kamari Kooli juhataja Eda Miljand.

Esku Külaseltsi juhatuse esinaise Hille Uusi sõnul osalest perepäeval ligi sada inimest nii Eskust kui ka ümberkaudsetes küladest Vitsjärvelt, Rõstlast, Lebaverest, Nõmaverest ja Räsnast. “Perepäeval osaletakse ikka meeleldi, sest see sündmus võimaldab erinevate paikade rahval kokku saada ja suhelda. Et maainimene eelistab tegutsemist käed rüpes istumisele, avasime külapäeval õpitoad. Hea oli vaadata, kuidas lapsed koos täiskasvanutega seal askeldasid,” lausus ta.

Kolmandat korda Eskus teoks saanud perepäeva korraldasid Esku-Kamari Kool ja Esku Külaselts.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus