Esku-Kamari lapsed käisid Riigikogus

Aprillikuu on Riigikogu külastamise kuu. Nii läksime meiegi vaatama, mida Toompeal tehakse.

Esku-Kamari Kooli lasteaia vanema, Õunakese rühma lapsed avaldasid juba eelmisel aastal soovi külastada Riigikogu. Reisiseltskond moodustuski põhiliselt vanema lasteaiarühma lastest koos vanematega, lisaks 2. klass ja 5. klassist kaks preemiareisi saanud õpilast.

Kui välismaale pääseb juba üsna lihtsalt, ilma passikontrolli läbimata, siis Riigikogu hoonesse sisenemisel kontrolliti nimekirja, täiskasvanutel ka pildiga dokumenti ning ka käekotid valgustati läbi.

Meid võtsid vastu Rahvaliidu fraktsiooni liikmed, kes olid meie reisi Riigikogu poolseks kontaktisikuks. Nemad andsid ülevaate, milliste probleemidega riigikogulased igapäevatöös tegelevad ja milline näeb välja tavaline arginädal Toompeal.

Õunakese rühma lapsed olid reisiks hoolega valmistunud. Nad teadsid kõike Eestimaa pealinnast, hümnist, lipust, vapist jne. Riigikogu liikmetele esineti luuletusega Eestimaast.

Suurimaks elamuseks oli Riigikogu infotunni jälgimine külalisterõdult. Kodus on telerist vaadates saal ja seal toimuv sootuks teise mulje jätnud. Iga riigikogulase laual oli uhke nuppudega hääletamispult. Nägime, kuidas riigikogulane sai avaldada soovi sõnavõtuks. Vaheldusid infotunni küsimuste esitajad ja vastajad. Saalis toimuvat oli igal pool majas võimalik ka televiisoriekraanidelt jälgida.

Tegime ringkäigu hoones. Põnevat oli palju, eriti hästi jäid meelde Kesk-Aasias käsitööna valminud vaiba kohalejõudmise lugu, Riigikogu saali erilise valgustuse saamise lugu ning hoone kasutajate kirju ajalugu.

Pealinna saab harva ja seepärast oli uudistamist kuhjaga. Lapsed tundsid siirast rõõmu, nähes lennukit maandumas, suuri reisilaevu sadamas, sõitvat trammi ja kuningriigi moodi Tallinna vanalinna. Ja ega maalapsed iga päev Ülemiste keskuse sarnast kaubandusriiki ka ei külasta – elamus seegi!

EDA MILJAND,

Esku-Kamari Kooli juhataja

blog comments powered by Disqus