Esku-Kamari kooli mänguväljakule paigaldatakse uued atraktsioonid

 

Põltsamaa valla Esku-Kamari kooliperel on põhjust rõõmustada, sest regionaalsete investeeringutoetuste programmist on neile eraldatud raha Esku mänguväljaku atraktsioonide uuendamiseks.

Esku-Kamari kooli juhataja Eda Miljandi sõnul on kool sellest programmist varemgi raha taotlenud, kuid on osutunud vahetult n-ö joone alla jäänud taotlejaks. Seekord aga taotlemine õnnestus ning sellega saab Esku kooli mänguväljaku probleem lahendatud. Porjekti koostas Põltsamaa valla arendusspetsialist Kristi Klaos. Selle kogumaksumus on 33 558 eurot, millest Põltsamaa vallal tuleb tasuda omaosalusena 5098,43 eurot. Toetusena saadakse 28 459,77 euro suurune summa. Eda Miljandi sõnul andis Põltsamaa vallavolikogu oma viimasel istungil vallapoolseks omaosaluseks nõusoleku.

Koolijuhi sõnul on Esku kooli mänguväljaku atraktsioonid vananenud ning neid on sinna ka vähe alles jäänud. Mitmed katkised atraktsioonid on nüüdseks väljakult eemaldatud, samas on uusi väga vaja, sest lasteaia ja kooli peale kokku käib mänguväljakul sadakond last.

Kooli juurde paigaldatakse ronimisredelid, tasakaalurajad ning lasteaia juurde mängulinnak, karussell, vedrukiik, kaalukiiged ja veel üht-teist.

Eda Miljandi sõnul on kõik vajalikud load ja kooskõlastused atraktsioonide paigaldamiseks olemas ning juulis peaksid need paika saama. Ka ehitaja ja järelevalve teostaja on olemas.  Atraktsioonid paigaldab OÜ Tiptiptap.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus