Esitage kandidaate Aasta Keeleteo auhinnale!

Aasta Keeleteo valikukomisjoni töös osalevad haridus- ja teadusminster Mailis Reps ning kõik Eestis viibivad endised taasiseseisvunud Eesti haridusministrid: Tõnis Lukas, Mait Klaassen, Peeter Olesk, Jaak Aaviksoo, Peeter Kreitzberg, Rein Loik ja Paul-Eerik Rummo. Lisaks valikukomisjoni poolt nimetatud Aasta Keeleteole ja selle tegijale tunnustatakse ka rahva poolt enim hääli saanud kandidaati.

Kandidaate saab esitada posti teel (Haridus- ja Teadusministeerium, Munga 18, Tartu 50088, märksõna ?Keeletegu?), e-posti aadressil keeletegu@hm.ee või Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel (www.hm.ee). Internetikeskkonnas on võimalik saada ülevaade esitatud kandidaatidest, anda oma hääl mõnele juba esitatud kandidaadile või esitada oma kandidaat.

Aasta Keeleteo auhinna pidulik üleandmine toimub emakeelepäeval 14. märtsil Haridus- ja Teadusministeeriumis.
Auhinna suurus on 25 000 krooni, millele lisandub raamatupoe kinkekaart väärtusega 10 000 krooni. Rahva lemmikuks valitu saab raamatupoe kinkekaardi väärtusega 10 000 krooni.

Aasta Keeleteo auhind asutatakse riigi F. J. Wiedemanni keeleauhinna kõrvale eesmärgiga eesti keele tähtsust veelgi rõhutada. Eestis on juba 18 korda väärtustatud emakeelele suurimat kasu toonud inimesi Ferdinand Johann Wiedemanni väärika keeleauhinnaga, mida antakse üldjuhul elutöö eest. Viimasel kolmel aastal on auhind olnud riiklik.

JÜRI VALGE,
Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna nõunik

blog comments powered by Disqus