Esitage julgelt taotlusi

Esimesed elektri- ja gaasiarved on tulnud ning nii mõnigi kodanik ilmselt tooliltki maha kukkunud või hirmuga arve ära maksnud ja siis mõelnud, kust küll kokku tõmmata. Arvestades, et möödas on jõulud ja aastavahetus, haigutab nii mõneski rahakotis tühjus. Suur arve tekitab veel lisapingeid.
Uuest nädalast avaneb kohalikes omavalitsustes ka võimalus taotlusi esitada, mis kompenseeriks osagi elektri- ja gaasiarvest. Et esmaspäeval mitte paanikasse sattuda, võib juba praegu taotluse tingimustega tutvuda.
Muidugi käib taotluse esitamisega kaasa ka bürokraatia. Viimasest võiks e-riik juba olla lahti saanud, ent sellest hoolimata nõutakse dokumente, tõendeid ja lepinguid, mis annaks päriselt ka aimu, et abi on vaja. Arvestades, et eestlased küsivad abi alati viimases hädas, tundub just kui narrimisena, et oma abivajadust tuleb mitmekordselt tõestada. Digitiiger ei tohiks nii sügavalt magada, et avalduste esitamine nõnda palju paberimäärimist peaks nõudma.
Järgmistel kuudel tasub oma tarbimisel silma peal hoida. Juba on teada antud, et toiduhinnad hakkavad lähinädalatel kõrgustesse ronima ja kütusehinnad on juba aasta tagusel tasemel. Hinnatõusust pääsu pole, kuid häid lahendusi ka ei paista.
Arvestades, et paljud pered elavad allapoole toimetulekupiiri ja peavad niigi piskuga hakkama saama. Ja pole kaugel aeg, kus siiani veel hästi hakkama saanud pered hakkavad aina enam kokku tõmbama. Ei ole mõeldav, et suur osa Eesti rahvastikust vajab abi, et igakuised arved ära maksta. Lähikuud tõotavad tulla karmid.

 

blog comments powered by Disqus