Esimesed oma eurod taskus

Uuest rahast, mis peagi meie armsad kroonid ja sendid välja vahetab, oleme nüüd kuulnud juba pea terve aasta. Eriti jõudsalt hakkas teavituskampaania tuure koguma juulist, kui euro Maarjamaale tulek, selle kurss krooni suhtes ja kõik muud tingimused sajaprotsendiliselt kinnitati.

Nüüd tundub toimekatele eestlastele, et jutust juba küllalt hakkab saama ja aeg oleks tegutseda. Seda tehtigi niipea, kui esimene kokkupuude selle paljuräägitud ja pisidetailideni tutvustatud maksevahendiga võimalikuks sai.

Komplektid  Eesti euromüntidega kadusid pangakontorite ja postipunktide lettidelt nagu soojad saiad.

Mine tea, kas selline ostubuum oli tingitud meie varumisekombest või meeldib meie inimestele nii kangesti sabas seista, aga mitmel pool tehti nende suveniir- või stardipakettidega kohe esimesel müügipäeval n-ö “puhas vuuk”.  Kui münte vaid mälestusesemeiks või kinkimiseks ei varutud, ongi  aktiivsemail uue maksevahendi seeme olemas.

Tegelikult on nii, et eurod võivad ju uue aasta hakul taskus olla, kuid maksta saab esimesel kahel nädalal ka vanade heade kroonidega, mida võiks vana aasta viimasteks ja uue esimesteks päevadeks siiski rahakotis pisut varuks hoida. Pole ju tarvis teravaid elamusi pangaautomaadi ees, mis ehk samuti “pöördesse” aetud! 

4. detsember 2010

blog comments powered by Disqus