Esimesed Kasepää töötud on leidnud töökohad

Kasepää valla töötute tugiisiku Anne Annikova sõnul on mõned mehed leidnud tööd ehitusel, üks tööotsija alustas aga tegutsemist füüsilisest isikust ettevõtjana. ?Lühiajalist tööd leida on üsna lihtne. Mitme inimese eesmärgiks on aga saada püsivat tööd,? rääkis Annikova.

Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse ja Kasepää vallavalitsuse koostöös kunagises koolimajas sisse seatud töötubades  teevad kohalikud naised  õmblustööd ning lapitehnikas käsitööd. Tööruumides on olemas õmblusmasinad, meeste tarvis mitmesugused tööriistad parandus- ja remonditöödeks.

?Tulevikus on kavas paigalda siia ka kangasteljed,? lubas Kasepää vallavanem Jüri Vooder. Anne Annikova märkis, et töötud õpivad hoolega arvuti kasutamist ning osalevad mitmetel teistelgi kursustel. Hiljuti korraldati näiteks eesti keele ja kultuuriloo kursused. Mõned päevad tagasi oli töötuid nõustamas psühholoog Ene Velström.

?Peame oluliseks, et töötutel kujuneksid võimalikult kiiresti tööharjumused. Abiraha maksame vaid neile tööotsijatele, kes teevad vallas mitmesuguseid töid, näiteks koristavad, laovad puid, õmblevad,? rääkis vallavanem.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus