Esimese Toomas Ehrpaisi stipendiumi saab Rivo Fomotškin

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) ja Luua Metsanduskooli ühine komisjon otsustas anda käesoleval õppeaastal teeneka metsamehe ja loodusehoidja Toomas Ehrpaisi nimelise stipendiumi metsamajanduse IV kursuse õpilasele Rivo Fomotškinile.

Hea õpiedukuse kõrval on Rivo aktiivselt osalenud kutsevõistlustel: 2008. a saavutas ta Balti metsanduskoolide vahelistel raievõistlustel 5. koha ning EUROPEA VII metsandusõpilaste kutsevõistlustel Norras 2. koha laasimises.

Tegeleb aktiivselt spordiga

Lisaks tegeleb Rivo aktiivselt spordiga ning on esindanud kooli mitmel võistlusel. Sel aastal Itaalias toimunud Euroopa metsandustöötajate suusatamise meistrivõistlustel saavutas ta 2. ja 3. koha.

Stipendiumi suurus on 30 000 krooni ning selle eesmärk on toetada metsandusvaldkonna päevase õppevormi õpilast, kes on edukas õppetöös, tegeleb aktiivselt kutseala ja spordiga ning koolivälise ühiskondliku tööga. Stipendium määratakse üheks õppeaastaks (kümme kuud) ühele õppurile ning kuus makstakse välja 3000 krooni.

Seekord oli stipendiumi taotlejaid viis.

Võrumaalt Murati külast pärit Rivo Fomotškin tunnistas, et praegu pole talle veel täpselt selge, millega ta pärast kooli lõpetamist tegelema hakkab. “Tahaksin asutada palkmaju valmistava firma, olen mõelnud ka metsanduse õppimisele põllumajandusülikoolis. Aga võib-olla oleks üldse mõistlik kõigepealt sõjaväes ära käia,” arutles noormees.

Praegu kodumaakonnas palkmaju valmistavas ettevõttes praktikal olev Fomotškin ütles, et kõik oleneb sellestki, kuidas elu Eestimaal minema hakkab.

Stipendium avalikustati kooli juubelil

Noormees on mõnda aega tegelenud ka küttepuude ülestöötamise ja müümisega. “Vahepeal läksid küttepuude hinnad nii kõrgeks, et keegi enam neid ei tellinud. Nüüd hakkab talv lähenema ja inimesed on hakanud jälle kütte vastu huvi tundma,” rääkis ta.

Luua Metsanduskooli direktori Haana Zuba sõnul räägiti Toomas Ehrpaisi stipendiumist esimest korda Luua kooli 60. aastapäeval tänavu 23. augustil, kui peeti ka järjekordne vilistlaste kokkutulek. Esimese stipendiumisaaja valis komisjon välja 25. septembril.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus