Esimene poognatõmme

Poogna näol on tegemist kirjandusklubiga, mille liikmed käivad koos nii veebisaidil kui tegelikkuses, korraldavad kirjanduslikke ja heategevaid üritusi ning teevad Kirjandust. Poognasse on tulnud mitmed noored tegijad, kes on juba enne oma teoseid avaldanud ning paljud Poogna kasutajad on juba jõudnud või püüdlevad oma loomingu avaldamise poole.

Poogen toimib paljudele suhtlemiskohana, kus veedetakse suur(em) osa oma vabast ajast. Aadressil http://www.poogen.ee asuval kodulehel on kirjas, et sellel on 1705 registreeritud kasutajat, laiemast uudistajatehulgast muidugi rääkimata. Nii suur huviliste hulk ise juba viitab, et neid on n-ö seinast seina. Nii saavadki siin kokku ka need, kelle kirjapandu on üliemotsionaalne armu- või maailmavalu väljendus, mille puhul õigekirjale pole aega keskenduda. Neile võib olla kirjutamine väga heaks teraapia vormiks ? kui pinged välja kirjutada, siis ei sirutu käsi nii kergesti ka ahvatlevate siltidega pudelite või muu kaasajaga saabunud unustust lubavate vahendite järele. Samas on aga ka väga häid ja huvitavaid kirjutajaid, kelle tekstid on sügavad ja viimistletud.

Tekstide laiema lugejaskonna ette toomisel on oma head ja vead. Tuleb valmis olla nii kiituseks kui laituseks. Negatiivne vastukaja võib nii mõnegi tundlikuma looja ehk ära ehmatada, kuigi arvustaja ei pruugi sugugi tajuda, kas näiliselt nõrk taies endas ehk hoopis sügavamat allhoovust ei kanna. Teisest küljest võib liigne kiitus mõne noore sisuliselt põhjuseta roosadesse kõrgustesse lennutada. Vastukaja ja kriitikat, mis oma tööde sisu ka analüüsida aitaks, saadakse paraku üsna harva. Seetõttu on Poogen võtnud ette ka mitmeid projekte heade tekstide väljaselgitamiseks. Ja nende kokkurehkendamiseks, kelle loomingut ka mujal ilmunud on, tuleb juba kahe käe sõrmed appi võtta.

Poogna külaskäik Jõgevale on esimene peatuspaik nende turneel mööda Eestit. Tore, kui nii mõnigi noor kas kuulajate või esinejate poolelt tunneb eneses ära midagi olulist või leiab turnee läbi oma võimaluse.

HELI JÄRV

blog comments powered by Disqus