Esimene Põltsamaa kirbuturu öömüük kasvatas kassat viis korda

Läinud reedel tegi Puhu ristis asuv Põltsamaa kirbuturg midagi uuenduslikku, korraldades esimest korda öömüügi. Külastajad said pakutava kaubaga tutvuda kella kolmest päeval kella kümneni õhtul.


Kirbuturu juhataja Anne-Liis Sepp oli kordaläinud ürituse üle väga rõõmus. Eriti positiivseks tegi öömüügi tõsiasi, et paljud boksiomanikud said soovi korral oma kaubale allahindlust teha. Ligi pooled seda ka tegid.

„Kohalikke käis hästi palju, aga oli ka võõraid,“ nentis Sepp. Kui tihti ei pruugi Tallinnast või Tartust liikujad kirbuturu lahtiolekuajal turule jõuda, siis öömüügi ajal kasutati võimalust sisse põigata ja kaubavalikut uudistada.

Enim läksid kirbuturu perenaise sõnul kaubaks riided. „Kui muidu võetakse üks või kaks eset, siis nüüd osteti lausa kottidega,“ rääkis Anne-Liis Sepp.

Seda, kuipalju inimesi kirbuturult läbi käis, Sepp öelda ei osanud. „Käidi ka peredega, mida tavaliselt ei juhtu.“

Põhjust, miks nii palju külalisi oli, on raske välja tuua. Selleks võib olla sotsiaalmeedias lendu lastud kuulutus, mida nägi 3000 inimest, või tõsiasi, et inimesed tahavadki aeg-ajalt midagi uut. „Kord kuus reedeti võiks sellist öömüüki teha,“ mõtiskles Sepp.

Kui sel korral tehti koostööd Põltsamaa fotostuudioga Inter Active Studio, siis tulevikus võiks võimalust pakkuda ka teistele meie maakonna ettevõtjatele. „Näiteks torditegijad saaksid fotod oma töödest üles panna, laua katta või tuua midagi degusteerimiseks,“ rääkis Sepp.

Uuendusi tuleb veelgi. Lisaks kleidi- ja pesurirendile tahab Anne-Liis Sepp tuua kirbuturule kaardimaksevõimaluse. Tõsi, seda saab proovida alles veebruarist. „Õpin selle ise enne selgeks ja veebruaris võib juba proovida. Siis alustan ka internetimüügiga,“ rääkis perenaine. Viimane tähendab seda, et ka kaugemad inimesed võivad endale meeldiva asja koju tellida. Siiani on soovi avaldatud ning nüüd otsustas kirbuturg tahtjatele vastu tulla. „Teen toodetest pildi, pakin ära, saadan ja vastan soovijatele internetis,“ selgitas Sepp internetimüüki.

Jätkata plaanib ta ka koostööd koolidega. „Käin õpilastele taaskasutusest rääkimas, 20. jaanuaril lähen näiteks Lustivere kooli,“ ütles Sepp.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus