Esimene jääb meelde!

Täna on kahtlemata tähtis ja pidulik päev kõigil neil, kelle elu kooliga seotud, olgu siis tarkuse taganõudja või selle jagajana.

Kõige tähtsam ja erilisem oli aga tänane hommik neile, kes just   värskelt koolijütsi staatuse said. Seda, milline oli selle päeva ilm, millist värvi oli ranits, kes kodustest kooli saatma tuli, milline nägi välja esimene pinginaaber või koguni seda, mida rääkis klassijuhataja, mäletavad paljud veel ka vanuigi.

Arvatavasti on igas koolis välja kujunenud omad traditsioonid, kuidas mälestused uuest algusest tuhmumiskindlaiks muuta. Kus käiakse õues “kommipuult” saaki koristamas või  istutatakse päris puu, kus võetakse ette huvireis suures ja esialgu võõras majas, kus korraldab klassijuhataja vastsetele klassiõdedele-vendadele vahva tutvumismängu.

Kindel see, et kõik päevad pole pidupäevad ja peagi tuleb mõnel koolilapseks saamist pikisilmi oodanul tõdeda, et lasteaias oli siiski muretum. Esimese koolipäeva lootusrikkus ja uudsus aga jääb. Ametlikel andmetel astus täna Eestis esimesse klassi  13 400 poissi ja tüdrukut.

Helget ja siledat kooliteed, kõik väikesed ja suured õppurid! 

1. september 2011

blog comments powered by Disqus