Esimene hankejärgne kuu kulges bussiliikluses rahulikult

Esimene hankejärgne kuu on maakonna bussiliikluses suhteliselt rahulikult kulgenud. Tagasiside ei ole oluliselt suurem kui tavaolukorras ja probleemidki pole uue hankega seotud, vaid pigem traditsioonilised: kuhu oleks tarvis sõita,  sõidugraafiku sättimine, isiklikud tähelepanekud. Ühelt poolt tänan mõistva suhtumise eest, aga ilmselt oleme saavutanud ka eesmärgi muuta võimalikult vähe tavakasutaja harjumusi.

Kui me mõttes oleme alati väga innovatiivsed ja uuenduste poolt, siis praktikas kipub see algul üpris ahistav olevat. Peab midagi juurde õppima, rutiinist loobuma. Aga kui ümberringi tõttab maailm edasi, siis ei saa jääda kännu peale istuma. Täna on meil väga nüüdisaegne bussipark, riigi suuremates piirkondades kasutatav ühine piletisüsteem. Mõni aeg tagasi peeti sellist lahendust kohati mõeldamatuks. Ühelt poolt tulevad tõepoolest välja nõrgemad partnerid, teisalt on juba esimesi ettepanekuid veelgi radikaalsemaks edasiminekuks. Meie asi ongi mitte liialt forsseerida asjade kulgu ja aidata järele neid, kelle samm ei ole alati piisavalt pikk. Ühesõnaga  –  ilmselt kulub veel nii ühel kui teisel poolel täielikuks harjumiseks aega.

Nüüd ei ole kaart mitte ainult maksevahend, vaid kindlasti ka pilet. Paljudes kohtades on antud teatud kliendirühmadele sõiduõigusi, mida peab ise teadma, sel juhul piisab ainult kaardi valideerimisest. Seda tasub silmas pidada, aga see on iga kaardiomaniku eraasi ja www.pilet.ee on keskkond, kust sellega seonduvat vaadata. Meie mure on täna, et kui vana süsteem lubas õpilasi registreerida nii isikukoodi kui ka sünnipäeva põhjal, siis praegu kehtib ainult isikukood. Sestap palume neil õppuritel, kellel pole kaardi isikustamise järel ekraanil näha Jõgevamaa õpilase sõiduõigus, saata meile oma nimi, kaardi number ja isikukood. Teeme paranduse ja sõiduõigus hakkab kehtima. Aadress on heldur@jogevamv.ee . Nende koolilaste arv ei ole väga suur, aga mitme aasta jooksul välja antud kaartide arv on liiga suur, et seda tööd iga välja antud kaardi puhul käsitsi teha. Arvan, et enamiku muudatusest oleme juba teinud, aga kindlasti on neid, kes ei kasuta sõiduõigust iga päev ja meie teadaanne on ka neile mõeldud. Kõik süidukaartidega seonduv tuleb korda teha. Meeldivat reisi maakonnas ja kasutage võimalusi ka  kaugemale sõita.

HELDUR LÄÄNE, MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige

blog comments powered by Disqus