Esimene Eesti mäejooks toimub laupäeval Emumäel

Emumäe jooksu korraldatakse esmakordselt ning teadaolevalt üleüldse esimese mäejooksuna Eestis. ?Kui on olemas nii palju jookse ümber järvede, näiteks ümber Ülemiste järve, miks siis mitte ka ümber mäe?? arvas ürituse üks koraldaja Elen Mitt.
Jooksuks on võimalik registreerida varemalt internetis kui ka kohapeal enne jooksu algust. Iga osaleja saab osavõtunumbri ning finisisse jõudes joogi ning energiat andva snäki.
Samuti autasustatakse kõiki osavõtjaid diplomiga ning  lõpetanute vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu. 10 km jooksu võitjale on välja pandud karikas.
Jooksupäeva alustatakse pealelõunal pool üks kogunemise ja ühise soojendusvõimlemisega. Sellele järgneb jooksjate ning seejärel kõndijate start. Rada on võimalik läbida ka kepikõndides. Emumäe jooksust on oodatud osa võtma nii pühapäevasportlased, profesionaalsemad sportlased ning mittesportlased.
Ürituse korraldajatel Elen Mitil ja Viljar Mooritsal tuli Emumäe Jooksu idee ise Emumäe 6 km rajal jooksmas käies. Neile endile see väga meeldis ja miks ei võiks siis sellist jooksu laiemale grupile korraldada. Jooksule interneti teel registreerunuid oli esmaspäevase seisuga juba 90 ringis. Eleni arvates aga tuleb ka kohapeal kirjapanijaid palju juurde. Prognoositav osavõtt on 130-140 inimese ümber. Elen Miti sõnul toimub ürius kindlasti ka tulevikus, sest kohalikelt inimestelt on saadud palju positiivset vastukaja.
KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus