Esimene Eesti mäejooks toimub laupäeval Emumäel

Emumäe jooksu korraldatakse esmakordselt ning teadaolevalt üleüldse esimese mäejooksuna Eestis. ?Kui on olemas nii palju jookse ümber järvede, näiteks ümber Ülemiste järve, miks siis mitte ka ümber mäe,? ütles üks ürituse korraldaja Elen Mitt.

Jooksuks on võimalik registreerida enne võistlust internetis ja ka kohapeal enne jooksu algust. Iga osaleja saab osavõtunumbri ning finisisse jõudes joogi ning energiat andva suupistes.

Samuti autasustatakse kõiki osavõtjaid diplomiga ning lõpetanute vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu. 10 kilomeetri jooksu võitjale on välja pandud karikas.

Jooksupäeva alustatakse pealelõunal 12.30 kogunemise ja ühise soojendusvõimlemisega. Sellele järgneb jooksjate ning veidi hiljem kõndijate start. Rada on võimalik läbida ka kepikõnniga. Emumäe jooksust on oodatud osa võtma nii pühapäevasportlased, professionaalsemad sportlased kui mittesportlased.

Ürituse korraldajatel Elen Mitil ja Viljar Mooritsal tuli Emumäe jooksu idee ise Emumäe 6-kilomeetrisel rajal jooksmas käies. Neile endile see väga meeldis ja miks ei võiks siis sellist jooksu suuremale grupile korraldada. Interneti teel oli esmaspäevaks jooksule registreerunud juba ligi 90 inimest. Elen oli veendunud, et kindlasti pannakse end kirja ka kohapeal ja osavõtjaid tuleb kokku 130-140. Korraldajad tahavad teha ürituse traditsiooniliseks.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus