Esiliigas vahegrupimängud

8. veebruaril lõppenud põhiturniiril mängis Kuremaa SK/Salva Tartu nõrgemas ehk B-tugevusgrupis ning platseerus seal üheksa võistkonna hulgas seitsme võidu, üheksa kaotuse ja 23 punktiga Filmipood.ee, Rae Koss/Hansaviimistluse, TÜ/Rock II ja Jõhvi/Toila järel viiendale kohale.

“Korvpalliliidu kodulehel ära toodud põhiturniiri tabelis on meid asetatud küll sama võitude, kaotuste ja punktide arvuga BC Kalev II järele kuuendaks, aga kuna meie omavahelised mängud võitsime meie, peaksime olema tegelikult viiendad,? ütles Kuremaa meeskonna peatreener Raivo Tralla.

Põhiturniir kulges tema sõnul tõusude ja mõõnadega. Oli päevi, mil suudeti uhkelt võita endast tugevamaid võistkondi, oli paraku ka selliseid, mil endast nõrgemate vastu mängides võit käest ära anti. Koduväljakul suutis Kuremaa meeskond näiteks tuule alla teha nii alagrupi hilisemale võitjale Filmipoele (78:77) kui ka kolmandaks tulnud TÜ/Rocki teisele koosseisule (83:82). Mõlemad võidud olid küll napid, aga seda magusamad. Rahu ei anna treenerile tagantjärele aga kaks kaotust täiesti võidetavale Jõhvi/Toilale ning koduväljakul alagrupi punaste laternate Kotree SK ja Hansapanga vastu mängides saadud kaotused. Samu võistkondi löödi ju nende endi kodus oma paarikümne punktiga!

“Mõne kaotuse võib ehk ka mängijaid kimbutanud haiguste arvele kanda: ilm on ju selline tatine ja viiruste vohamist soosiv olnud,? ütles Raivo Tralla.

Mullu võitudeta

Pärast põhiturniiri lõppu jagati A- ja B-alagrupi ühtekokku 18 meeskonda kolme eri tugevusastmega vahegruppi. Kuremaa SK/Salva Tartu arvati koos põhiturniiril A-grupis mänginud Noortekoondis/Triobeti, BC Kraft Mööbel II ja TLÜ/Kiili SK ning B-grupis mänginud Jõhvi/Toila ja BC Kalev II-ga keskmisse ehk D-gruppi. Et vahegrupitabelisse kantakse üle põhiturniiril omavahel mängitud mängude tulemused, seisab Kuremaa meestel seal lisaks 14. veebruaril BC Kraft Mööbel II vastu mängides saadud võidule veel kaks võitu (mõlemad BC Kalev II üle) ja kaks kaotust (mõlemad Jõhvi/Toilale). Selle seisuga ollakse Noortekoondis/Triobeti ja Jõhvi/Toila järel kolmandal kohal, kusjuures jõhvilastel on just niisama palju võite, kaotusi ja punkte kui kuremaalastel.

Niisiis tuleb Kuremaa meestel vahegrupis mängida tegelikult vaid kolme A-alagrupist tulnud meeskonnaga, igaühega kaks mängu.

“Võrreldes eelmise aastaga, mil meid samuti keskmisse vahegruppi arvati, on meil tänavu võimalused palju paremad,? ütles Raivo Tralla. ?Mullu alustasime vahegrupimänge oma grupi viimasena ja mitte ühegi võiduta tagataskus. Seda enam on meil tänavu põhjust võtta sihikule vahegrupi esimesed kaks kohta: D-grupist pääseb kaks meeskonda finaalturniirile ehk kaheksa parema hulka.?

Iga aastaga paremaks

Trallale teebki rõõmu see, et Kuremaa SK esiliigameeskond on iga hooajaga nii oma mängus kui tulemustes edenenud ning muutunud stabiilsemaks ja n-ö paiksemaks. Ka Tartusse kõrgkooli õppima läinud noored jätkavad kodumeeskonnas mängimist.

“Eriti hea meel on mul nelja sellest hooajast esiliigameeskonnas mängiva treener Toomas Annuki õpilase ? Sven Kaldre, Ginataras Dalke, Marko Veldi ja Rainer Jegorovi ? üle. Vanust on neil küll ainult 15-16 aastat, aga mängijatena on nad mehe eest väljas. Ning selliseid noori on veel peale tulemas.?

 Vahegrupis on Kuremaa SK/Salva Tartul mängida tänasega kokku veel viis mängu. Täna kohtutakse, nagu öeldud, Tallinnas Noortekoondis/Triobetiga, 29. veebruaril Kuremaal TLÜ/Kiili SKga, 6. märtsil Kohilas BC Kraft Mööbel II-ga, 13. märtsil Kuremaal Noortekoondis/Triobetiga ja 20. märtsil Tallinnas TLÜ/Kiili SKga. Kuremaal algavad mängud kell 19. Kõik korvpallisõbrad on oodatud!

Vahegrugimängud lõpevad ja finaalturniirile pääsejad selguvad 29. märtsil.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus