Esiliigas teisel ringil

Vastaseks oli seekord Hito/Askele meeskond Ida-Virumaalt, kellele Salva Tartu/Kuremaa SK septembris Kohtla-Järvel peetud esimese ringi kohtumises nelja punktiga alla jäi. Reedese mängu esimene poolaeg lõhnas vägagi meie meeste võidu järele, ent lõpuks tuli neil siiski napilt alla vanduda ? jälle täpselt nelja punktiga (79:83).
“Sellised napilt kaotatud mängud jäävadki kõige rohkem hinge närima,” ütles meie esiliigameeskonna treener Raivo Tralla. “Ja selliseid kaotusi on meil sel hooajal päris mitu olnud. Loodan, et teises ringis hakkavad poisid lõpuks ka oma võimetele vastavat mängu näitama.”

Praegu, kui kaheksa esimese ja kaks teise ringi kohtumist peetud, on Salva Tartu/Kuremaa SK siiski esiliiga B-alagrupis kahe võidu ja kaheksa kaotusega tagasihoidlikul eelviimasel kohal. Ent seda positsiooni on Tralla meelest võimalik parandada, sest ees on veel suurem osa teisest ja terve kolmas ring ehk 12-14 mängu.

Elu pole meie meestel praegu muidugi kergete killast, sest koduse Kuremaa spordihoone remondi tõttu tuleb treenimas käia Tartus Tarbuse spordisaalis ja Torma spordihoones. Koduväljaku mängudki peetakse Tormas.

Esiliigameeskonnas on mängijaid Tabiverest, Torma ja Avinurme vallast, Jõgevalt, Tartust ja Tallinnast. Enamik neist on siiski Kuremaa spordikooli kasvandikud. Mängijate vanus kõigub 14 kuni 28 eluaastani ning pikkus 150 sentimeetrist 205 sentimeetrini.

“Hea meel ongi mul selle üle, et Kuremaa spordikooli noorematest rühmadest hakkab esiliiga võistkonda uusi võimekaid mängijaid peale tulema,” ütles Raivo Tralla. “Näiteks Toomas Annuki õpilased 15-aastane Marko Velt ja 14-aastane Sven Kaldre jäävad enamikule selle liiga mängijatele alla vaid kasvu ja jõu, mitte aga oskuste ja mõistuse poolest.”

Järgmise mängu peab Salva Tartu/Kuremaa SK Torma spordihoones 15. detsembril kell 18.30. Vastaseks on B-alagrupi liider Eesti noortekoondis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus